Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Rekordowy rok LNG w Świnoujściu

Ten rok będzie rekordowy dla terminalu gazu skroplonego w Świnoujściu, poinformował prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Krzysztof Urbaś. Terminal jest najbardziej zajętym terminalem w Europie.

– Do końca roku przeładujemy 85 procent więcej ładunków niż w roku poprzednim, przekroczyliśmy cztery miliony ton. Ubiegły rok to było 2 miliony 700 tysięcy i 35 tysięcy, w tym roku będzie ich około 55 tysięcy zawinięć. W tej chwili realizujemy 53. zawinięcie, a łącznie to jest 203. zawinięcie do terminalu – mówi Urbaś.

W terminalu są prowadzone inwestycje, które mają zwiększyć jego przepustowość, budowany jest trzeci zbiornik, a także drugie stanowisko do obsługi gazowców.

– W przyszłym roku będzie oddane do użytku drugie stanowisko, zarówno do obsługi gazowców, jak również do reeksportu czy tankowania bunkierki – dodaje Urbaś.

Budowa drugiego nabrzeża to zadanie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Nabrzeże to pirs położony na środku basenu gazoportu.

źródło Radio Szczecin/ fot. PM

Zobacz podobne

Promy w Świnoujściu według nowego rozkładu

AZ

Kolejny miesiąc prac na budowie Polimerów Police za nami!

BS

Trwają poszukiwania statku z 9 osobami na pokładzie

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie