Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności

„Paczka dla Rodaka” dotarła na Łotwę 

320 paczek trafiło do Polaków mieszkających na Łotwie. To w ramach 9. edycji bożonarodzeniowej akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Prezenty świąteczne otrzymały między innymi rodziny wielodzietne, osoby starsze czy ubogie. – Obecnie w kraju położonym nad Morzem Bałtyckim mieszka prawie 40 tysięcy naszych rodaków – mówi Ryszard Stankiewicz, prezes Związku Polaków na Łotwie.

– Jak mówimy, jesteśmy tutaj od Stefana Batorego, czyli od ponad 450 lat. Najważniejszym elementem w tych paczkach są pocztówki z ręcznie napisanymi życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia. To są bardzo wzruszające chwile, które łączą Polaków – zaznacza Stankiewicz. 

Na Łotwie zamieszkują rodziny wielopokoleniowe, które zawsze podkreślają swoje pochodzenie – dodaje Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości.

– Oni nigdy nie wyrzekli się polskości, dlatego staramy się im pomagać. To są bardzo często biedni ludzie, a my staramy się do nich docierać – podkreśla Woźniak. 

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” na Łotwę trafiła po raz piąty.

Źródło/fot.: Radio Szczecin

Zobacz podobne

System Informacji Rzecznej działa

KM

Rusza budowa ostatniego etapu gazociągu Gustorzyn-Wronów

KM

Prace na placach przed terminem w Porcie Gdynia

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie