Polski Portal Morski
Akcje Polski Morskiej Aktualności

„Paczka dla Rodaka” dotarła na Łotwę 

320 paczek trafiło do Polaków mieszkających na Łotwie. To w ramach 9. edycji bożonarodzeniowej akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Prezenty świąteczne otrzymały między innymi rodziny wielodzietne, osoby starsze czy ubogie. – Obecnie w kraju położonym nad Morzem Bałtyckim mieszka prawie 40 tysięcy naszych rodaków – mówi Ryszard Stankiewicz, prezes Związku Polaków na Łotwie.

– Jak mówimy, jesteśmy tutaj od Stefana Batorego, czyli od ponad 450 lat. Najważniejszym elementem w tych paczkach są pocztówki z ręcznie napisanymi życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia. To są bardzo wzruszające chwile, które łączą Polaków – zaznacza Stankiewicz. 

Na Łotwie zamieszkują rodziny wielopokoleniowe, które zawsze podkreślają swoje pochodzenie – dodaje Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości.

– Oni nigdy nie wyrzekli się polskości, dlatego staramy się im pomagać. To są bardzo często biedni ludzie, a my staramy się do nich docierać – podkreśla Woźniak. 

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” na Łotwę trafiła po raz piąty.

Źródło/fot.: Radio Szczecin

Zobacz podobne

Do Szczecina przypłynie olbrzymi wycieczkowiec. Najlepiej będzie go widać z północnego cypla Łasztowni

KM

W Kołobrzegu powstała pierwsza biblioteka morska

PL

Ruszyły prace nad planami budowy Pętli Mazurskiej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie