Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Wyładunek warszawskich tramwajów na OT Port Gdynia

OT Port Gdynia zamyka bieżący rok kalendarzowy wyładunkiem ze statku mv BBC Pearl dwunastu sztuk Tramwajów z Korei z przeznaczeniem do Warszawy. Jest to dla OT Port Gdynia po raz drugi ciekawy projekt dla Warszawy.

Tramwaje ważące 48,6 ton i mierzące prawie 33 metry długości przypłynęły do Portu Gdynia na terminal OT Port Gdynia z Korei Południowej na statku mv BBC Pearl. Pojazdy ostały wyładowane z ładowni samojezdnym ciężkim dźwigiem portowym Liebherr LHM o max. udźwigu do 80 ton, przy użyciu specjalistycznej trawersy.

Wagony postawiono na tory, znajdujące się w pierwszej linii nabrzeża Rumuńskiego. Następie pojazdy zostaną wtoczone na specjalistyczne naczepy przystosowane do przewozu tego typu ładunków, na których opuszczą terminal. Transport tramwajów do Warszawy organizuje firma specjalizująca się w transporcie drogowym ponadgabarytowym.

Źródło/fot.: OT Port Gdynia

Zobacz podobne

Największa farma wiatrowa na Bałtyku szykuje się do aukcji

PL

Rekordowe przeładunki paliw z tankowców w bazie PERN w Dębogórzu

BS

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”dotarła na Litwę

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie