Polski Portal Morski
Aktualności Technologie Żegluga

„Icon of the Seas” największy wycieczkowiec na świecie został zwodowany

„Icon of the Seas” – największy na świecie i najbardziej przyjazny dla środowiska statek wycieczkowy budowany dla Royal Caribbean International został zwodowany w stoczni Meyer Turku.
Teraz statek trafił do doku wyposażeniowego, gdzie jego w pełni zmontowany kadłub zmieni się w piękny, nowoczesny wycieczkowiec.

Wyposażenie statku to niełatwe zadanie, którego efektem końcowym jest stworzenie bezpiecznych, komfortowych i przyjaznych przestrzeni do podróży i wypoczynku.
„Icon of the Seas” to pierwszy statek Royal Caribbean International napędzany skroplonym gazem ziemnym i wykorzystujący technologię ogniw paliwowych. Wraz z innymi rozwiązaniami, takimi jak: przyłącza zasilania z lądu i systemy odzyskiwania ciepła odpadowego, statek staje się pionierem w zakresie zrównoważonego rozwoju żeglugi.
– „Icon of the Seas” to najnowocześniejszy statek, który rzuca wyzwanie naszej stoczni i podnosi cały fiński przemysł stoczniowy na nowy poziom. Jesteśmy dumni, że realizujemy projekt i budowę tej jednostki we współpracy z naszymi firmami partnerskimi. To także znaczący krok w kierunku zrównoważonego rozwoju przemysłu stoczniowego – powiedział Tim Meyer, dyrektor generalny Meyer Turku.

„Icon of the Seas” zostanie przekazany armatorowi pod koniec 2023 roku i wyruszy w swój pierwszy rejs w styczniu 2024 roku. Statek będzie pływał z Miami po wschodnich i zachodnich Karaibach.
Stocznia Meyer Turku specjalizuje się w budowie statków wycieczkowych, promów samochodowych i jednostek specjalnych. Jej udział w światowym rynku budowy statków wycieczkowych wynosi około 15%, a portfel zamówień jest wypełniony aż do 2026 roku.
Głównymi klientami stoczni są: Royal Caribbean International, Carnival Cruise Lines, TUI Cruises i fińska straż graniczna.
Wraz z niemieckimi stoczniami Meyer Werft w Papenburgu i Neptun Werft w Rostocku, Meyer Turku tworzy Meyer Group, jednego z wiodących na świecie producentów statków wycieczkowych

źródło Infomare / fot. Meyer Turku

Zobacz podobne

Rektor UM w Radzie Morskiej Energetyki Wiatrowej

BS

Wypadek promu Wawel w porcie w Gdańsku

BS

Portowa Straż Pożarna na ćwiczeniach

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie