Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Minister Moskwa: 5 mln wniosków o dodatek węglowy

Ponad 600 tys. wniosków o dodatek węglowy jest jeszcze w trakcie rozpatrywania – poinformowała podczas dzisiejszej konferencji minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że w sumie takich wniosków wpłynęło około 5 mln.

– Dodatek węglowy jest ciągle wypłacany. Dane z ostatniego tygodnia przekazane przez wojewodów (…) wskazują, że ponad 600 tys. wniosków jeszcze jest w trakcie rozpatrywania. Wpłynęło tych wniosków około 5 mln – powiedziała minister Moskwa. 

Przekazała, że w najbliższych dniach gminy będą w stanie zweryfikować wnioski, które jeszcze nie zostały rozpatrzone.

Dobrze skrojony program antysmogowy

Dobre informacje dotyczą też programu antysmogowego. 

– W ostatnich dniach mamy 530 tys. złożonych wniosków na kwotę prawie 10 mld, z tego podpisanych umów 460 tys. na kwotę 8 mld – przyznała Anna Moskwa. 

Jak dodała, to pokazuje, że program Czyste Powietrze cieszy się dużą popularnością i jest dobrze skrojony. Resort klimatu przygotował tez poprawkę do ustawy wiatrakowej, która zakłada, że 5 proc. energii będzie przekazywane społeczności lokalnej.

Źródło/fot.: PAP

Zobacz podobne

Bałtycki Puchar Klas – 7. edycja regat w Koszalinie

KM

Kolejna akcja ratownicza SAR

AB

Admirał Kuzniecow ma wrócić do służby. Rosjanie kompletują załogę

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie