Polski Portal Morski
Aktualności

Wyspa Karsibór. Ważna inwestycja zakończona

Bulwar spacerowy nad wodą, nowa jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa, to największa inwestycja na świnoujskiej wyspie Karsibór, jaka w piątek została przekazana do użytku.

Na przebudowę głównej drogi, mieszkańcy wyspy Karsibór czekali długo. Od piątku jezdnia jest już w pełni przejezdna i przede wszystkim bezpieczna. – Bezpieczeństwo, oświetlenie, chodniki, to podstawa. – To było bardzo potrzebne – mówią karsiborzanie.

Warto było czekać, bo efekty robią wrażenie. Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia potwierdza, że remont był wyzwaniem. – Oprócz drogi, umocniono nabrzeża z pięknymi punktami widokowymi. Uporządkowano też teren wokół nabrzeży z widokiem na Starą Świnę. Były nawet wnioski drogowców, którzy uważali, że jeszcze bardziej trzeba to uregulować, ale jednak staraliśmy się oszczędzić jak najwięcej – zaznacza Michalska. 

Nowy anturaż powinien zadowolić tubylców, bo roślinności i to starannie zaprojektowanej przybędzie. – Będzie kawałek lawendowej promenady, pojawi się tak również taki kwiatowy miks – mówi kierownik nasadzeń.

Przebudowa ul. 1 Maja wyniosła niemal 40 mln zł. W połowie finansowana była ze środków rządowych.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: BIK UM Świnoujście

Zobacz podobne

Świnoujście stawia na energię wodorową

KM

Energa SA wspiera projekt Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej 77 Racing

BS

Utworzenie Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie