Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Dolnośląskie/ Wody Polskie zakończyły modernizację wałów Odry w rejonie Brzegu Dolnego

Wody Polskie zakończył rozbudowę ponad 11-kilometrowego odcinka wałów Odry w rejonie Brzegu Dolnego (Dolnośląskie). Dzięki inwestycji zwiększy się ochrona przeciwpowodziowa terenów zamieszkałych przez blisko 2 tys. osób.

Jak wskazały w komunikacie Wody Polskie, w efekcie zakończonej rozbudowy wałów Odry w rejonie Brzegu Dolnego wzmocniono ochronę przeciwpowodziową mieszkańców miejscowości Wały, Stary Dwór, Uraz i Raków oraz pośrednio Brzegu Dolnego. „Przebudowa i odbudowa tak zwanego wału cofkowego stopnia wodnego Brzeg Dolny, a w szczególności wzmocnienie i rozbudowa korpusu wału, umożliwiają dostosowanie obwałowań do odpowiednich wymogów stawianych budowlom hydrotechnicznym II klasy ważności” – podano w komunikacie.

W ramach inwestycji przebudowano i wyremontowano ponad 11 kilometrów wałów przeciwpowodziowym Odry. W rejonie wałów powiększono lub utworzono niewielkie zbiorniki retencjonujące wodę o powierzchni około 1,5 tys. metrów kwadratowych każdy.

Jak wskazano, inwestycja pośrednio pomoże w dalszym rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej oraz zwiększenie walory rekreacyjne i turystyczne regionu. Obwałowania są oddalone od Odry, co pozwala na stworzenie w międzywału warunków dla życia nadodrzańskiej fauny i flory.

Inwestycja kosztowała 60 mln zł; została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2021.

Źródło/ PAP/Fot. wroclaw.wody.gov.pl

Zobacz podobne

„Ptaszki” nowej ery

BS

Muzeum Marynarki Wojennej zbiera informacje o „Samarytance”

KM

Gaz-System o zadaniach dla statków układających Baltic Pipe

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie