Polski Portal Morski
Aktualności

Systemy bezpieczeństwa w budowanym tunelu. Będą ciekawostki

Tunel pod Świną, do użytku ma być oddany w połowie przyszłego roku, ale już teraz samorząd Świnoujścia pracuje nad jego systemami bezpieczeństwa.

Nowoczesne rozwiązania sprawią, że kierowcom nie umknie żaden ważny drogowy komunikat.

W przyszłym roku wszystkie, także te formalne kwestie powinny być już dopięte na ostatni guzik, a tunel oddany do użytkowania. Inżynier Kontraktu Piotr Flisiak potwierdza, że prace są na dobrej drodze.

– Zakończyliśmy roboty drogowe po stronie wyspy Wolin praktycznie w całości za wyjątkiem wjazdu na stację BP. Te roboty będą wykonane do końca roku, po stronie wyspy Uznam roboty drogowe zostały zakończone – mówi Flisiak.

Barbara Michalska, zastępczyni prezydenta Świnoujścia przyznaje, że to najwyższy czas, by zadbać o sprawne zarządzanie tym, co dzieje na podwodnej drodze.

– Taką ciekawostką, o której wykonawca mówił ostatnio jest to, że zamontuje system polegający na tym, że komunikaty wydawane w tunelu będziemy słyszeć w swoim radioodbiorniku – mówi Michalska.

Wszystkimi systemami całodobowo będą zawiadować pracownicy obsługi tunelu.

źródło Radio Szczecin/ fot. Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Polimery Police. Wielka inwestycja o ogromnym zakresie

BS

USA/ AP: USA i Niemcy zawarły wstępne porozumienie ws. Nord Stream 2

BS

Morscy górnicy naftowi

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie