Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Wiceminister Gróbarczyk: nie przerwiemy realizacji inwestycji na Odrze

Wody Polskie wraz z Generalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska (GDOŚ) złożyły 21 grudnia odwołanie od postanowienia WSA w Warszawie, nakazującego wstrzymanie prac na Odrze – przekazał portal wPolityce.pl.

W rozmowie z portalem wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk przekazał, że decyzja WSA nie była ostateczna, więc do momentu ostatecznego rozstrzygnięcia inwestycje na Odrze będą realizowane.

Jak przypomniano, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał wstrzymać prace budowlane na Odrze do czasu rozpatrzenia skargi na decyzję środowiskową Głównego Dyrektora Ochrony Środowiska (GDOŚ). Decyzja ta zapadła po złożeniu skarg przez ekologów i resort środowiska Brandenburgii.

„Bardzo niepokojące zachowanie polskiego sądu, który znany jest z +opieszałości+, a tutaj wykazuje taką nadgorliwość. Tym bardziej, że w świetle odwołań, które składaliśmy na budowę Nord Stream-u do niemieckiego sądu, bodajże jeszcze te rozprawy trwają, chociaż nie ma już tych gazociągów” — skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl wiceminister Gróbarczyk.

„Przecież idzie tu przede wszystkim o bezpieczeństwo Polski. Te inwestycje mają na celu zabezpieczenie ludności przeciw powodziom. My oczywiście nie możemy przerwać ich realizacji, ponieważ grozi to przede wszystkim katastrofą budowlaną, jak również pogorszeniem sytuacji bezpieczeństwa w momencie, gdy rozpoczyna się lodołamania i usuwanie zwałów lodu, które za chwilę na pewno nastąpią. Pierwsze lodołamanie już się przecież rozpoczęło. Całe szczęście, że aura jest teraz taka przyjazna, ale z doświadczenia lat ubiegłych wiemy, że niedługo będziemy musieli rzucić wszystkie siły na to, aby nie dopuścić, do cofki, do zwałów lodowych i wynikającej z tego powodzi” – wyjaśnił wiceszef MI.

źródło PAP/ fot. http://www.chojna24.pl

Zobacz podobne

ORP Ślązak wspiera aliancki rajd pod Dieppe

AB

Uruchomienie nowego połączenie przez kanał La Manche

BS

Kontrakty na infrastrukturę systemów elektrycznych dla MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III przyznane

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie