Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Wojewoda Zbigniew Bogucki o budowie terminala kontenerowego.

„Życzyłbym sobie, żeby umowa na budowę terminala kontenerowego w Świnoujściu została podpisana jak najszybciej, ale wszystko w rękach Zarządu Portu” – mówił w „Rozmowach pod Krawatem” wojewoda zachodniopomorski, Zbigniew Bogucki.

W Świnoujściu – na wschód od gazoportu – planowana jest budowa terminalu, który będzie mógł obsługiwać największe kontenerowce wchodzące na Bałtyk. To jest inwestycja, którą chcielibyśmy dokończyć – zaznaczył wojewoda Bogucki.

– To byłoby postawienie czytelnego stempla na tych inwestycjach, również morskich i wielkich inwestycjach infrastrukturalnych na Pomorzu Zachodnim. Wierzę głęboko, że tak się stanie, ale tu wszystko jest w rękach Zarządu Portu – podkreślił zachodniopomorski wojewoda.

Zarząd Portów wybrał już firmę, która terminal zbuduje. Firma, która podpisze umowę z Zarządem Portów, wybuduje pirs i przez 30 lat będzie operatorem terminalu.

Urząd Morski w Szczecinie ma wybudować falochron i pogłębić podejście do nowego portu. Inwestycja ma kosztować kilka miliardów złotych.

źródło Radio Szczecin/ fot. ZMPSIŚ

Zobacz podobne

Już wkrótce Regaty o Puchar „Magnolii” na Zalewie Szczecińskim

BS

Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej: zmiana trasy Baltic Pipe bardzo mało prawdopodobna

AB

Polacy ocenili budowę kanału na Mierzei Wiślanej

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie