Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Wyjścia ewakuacyjne w tunelu już gotowe

Początek roku dla budowy tunelu w Świnoujściu jest obiecujący. Pogoda sprzyja pracom drogowym. Robota wre także pod wodą. Wykonawca zapewnia, że termin zakończenia prac już nie ulegnie zmianie.

W samym tunelu, w tej chwili trwają prace porządkowe. Mimo świątecznej przerwy, ruch na budowie nie ustał – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia. – Bardzo się cieszymy, że prace trwają i są bardzo intensywne. Może za parę tygodni będzie można się przejść po czystym i przygotowanym do docelowego użytkowania obiekcie. Oczywiście ciągle w kasku – zaznacza Michalska.

Styczeń, to czas, w którym budowa miała finiszować. Półroczny poślizg, to efekt jednego z bardziej skomplikowanych etapów, który na szczęście wykonawca ma już za sobą. – Budowa wyjść ewakuacyjnych. Można już dzisiaj się przejść i w pełni sprawdzić, jak działa piesza ewakuacja – podkreśla Barbara Michalska.

Tunel ma być gotowy w maju 2023 roku.

źródło Radio Szczecin/ fot. Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Ministerstwo obrony: Rosja sprowadza większe partie dronów z Iranu drogą morską

AZ

MSC POESIA zawinął do Portu Gdynia

PL

Rosyjski pocisk trafił w Mikołajowie w statek pod flagą Bangladeszu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie