Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Wyjścia ewakuacyjne w tunelu już gotowe

Początek roku dla budowy tunelu w Świnoujściu jest obiecujący. Pogoda sprzyja pracom drogowym. Robota wre także pod wodą. Wykonawca zapewnia, że termin zakończenia prac już nie ulegnie zmianie.

W samym tunelu, w tej chwili trwają prace porządkowe. Mimo świątecznej przerwy, ruch na budowie nie ustał – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia. – Bardzo się cieszymy, że prace trwają i są bardzo intensywne. Może za parę tygodni będzie można się przejść po czystym i przygotowanym do docelowego użytkowania obiekcie. Oczywiście ciągle w kasku – zaznacza Michalska.

Styczeń, to czas, w którym budowa miała finiszować. Półroczny poślizg, to efekt jednego z bardziej skomplikowanych etapów, który na szczęście wykonawca ma już za sobą. – Budowa wyjść ewakuacyjnych. Można już dzisiaj się przejść i w pełni sprawdzić, jak działa piesza ewakuacja – podkreśla Barbara Michalska.

Tunel ma być gotowy w maju 2023 roku.

źródło Radio Szczecin/ fot. Urząd Miasta Świnoujście

Zobacz podobne

Kolejna nowa elektrociepłownia przyłączona do sieci przesyłowej GAZ-SYSTEM

KM

Sasin: wiele wskazuje na to, że partnerem dla rządowej elektrowni jądrowej będzie Westnighouse

BS

Rekordowe przeładunki w terminalu Naftoportu w 2021 r.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie