Polski Portal Morski
Aktualności Historia

Co dalej ze stoczniową świetlicą?

„Rozmawiamy na temat przyszłości świetlicy stoczniowej” – mówi wojewoda zachodniopomorski. Zbigniew Bogucki potwierdza, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest zainteresowane utworzeniem w Szczecinie instytucji poświęconej historii „Solidarności”.

– Cały czas rozmawiamy na ten temat. Jest wola ze strony ministra kultury i dziedzictwa narodowego, żeby w ten projekt się zaangażować. Rozmawialiśmy na ten temat z „Solidarnością”. Na razie są to rozmowy robocze. Na pewno idziemy do przodu i mam nadzieję, że przy dobrej woli wszystkich stron. Świetlica jest dla nas symboliczna, a niestety przez wiele lat była zaniedbana – podkreśla wojewoda Bogucki. 

Optymistą jest również Marcin Stefaniak z Rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności – to ta instytucja miała zająć się świetlicą stoczniową.

– Poinformowaliśmy pana wojewodę o bieżących ustaleniach dotyczących tego ważnego dla historii miasta miejsca. Raczej wszyscy uważamy, że temat powoli jest zamykany. Mam nadzieję, że będą podjęte decyzje, które w końcu pozwolą nam powiedzieć za jakiś najbliższy czas, że Szczecin będzie miał w przyszłości swoją własną instytucję poświęconą historii „Solidarności” – zaznacza Stefaniak. 

Dyskusje o przyszłości świetlicy stoczniowej trwają już ponad dekadę. O utworzenie miejsca, gdzie powstanie wystawa poświęcona szczecińskim strajkom, zabiegają związkowcy. W świetlicy Stoczni Szczecińskiej w 1980 roku zostały podpisane porozumienia sierpniowe. Budynek należy do Miasta i od wielu lat niszczeje.

Źródło/fot.: Radio Szczecin

Zobacz podobne

Jubileuszowy 10. Międzynarodowy Kongres Morski już za 2 tygodnie!

Pio Su

Okręty SNMCMG1 w ćwiczeniu Passex ze Szwedzką Marynarką Wojenną

AB

Wody Polskie – działamy dla ludzi i mokradeł

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie