Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka Żegluga

„Narrative” – pływający apartamentowiec

W chorwackiej stoczni w Splicie powstaje pływający apartamentowiec (ang. Residential Cruise Ship) m/v „Narrative”. Na statku będzie 547 apartamentów, z których każdy można wykupić, stając się w ten sposób właścicielem pływającego, luksusowego mieszkania.

Dwupiętrowy penthouse na statku? Jest taka możliwość

Powierzchnia apartamentów jest zróżnicowana od niewielkich aranżacji typu studio do dwupiętrowych penthousów. Cena od 1 do 8 mln USD. Firma zajmująca się wynajmem apartamentów na m/v „Narrative” szacuje, że statek będzie eksploatowany przez 60 lat. Już dziś chętni mogą zawierać wieloletnie umowy na zamieszkanie na statku.
Dla mieszkańców dostępne będą: restauracje, bary, baseny, spa, siłownia, centrum usług medycznych, przestrzeń do pracy zdalnej, a nawet szkoła i bank.

Apartamentowiec zamiast wycieczkowca?

„Narrative” oferuje możliwość stałego zamieszkania na statku, a nie tylko wynajęcia kabiny na czas rejsu. Apartament jest zaaranżowany i wyposażany zgodnie z życzeniem kupującego.
W przypadku klasycznych wycieczkowców takiej możliwości oczywiście nie ma. Na apartamentowcu czas trwania rejsu nie ma ograniczeń czasowych. Właściciel mieszkania na statku może podróżować nawet kilka lat bez przerwy.
Pomysłodawcy zapewniają, że mieszkanie na m/v „Narrative” to styl życia, a nie trwający kilka tygodni rejs wycieczkowy, podczas którego w pośpiechu odwiedza się kilka portów.

Pierwszy rejs potrwa 3 lata

Zgodnie z planem w pierwszy rejs, który potrwa 3 lata m/v „Narrative” powinien wyruszyć w 2025 roku. Dokładny plan podróży nie został jeszcze przedstawiony. Oczywiście w każdym porcie właściciel mieszkania może wysiąść ze statku i powrócić na pokład na dowolnym etapie rejsu. Przygotowany apartament zawsze będzie na niego czekał.

Czy taki model życia się przyjmie?

Trudno dziś jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Być może będzie to oferta dla bardzo bogatych emerytów, rentierów, biznesmanów i osób, które swoją pracę mogą wykonywać zdalnie, z każdego miejsca na świecie. Trzeba wziąć też pod uwagę fakt, że najbogatsi miłośnicy morskich podróży posiadają własne luksusowe jachty i być może nie będą chcieli spędzać czasu z mieszkańcami ponad 500 apartamentów. Jak będzie? czas pokaże.
Jeśli znajdzie się wystarczająca liczba chętnych do spędzania życia w luksusowej morskiej podróży, to z pewnością powstaną kolejne pływające apartamentowce. A jeśli nie? No cóż, wówczas m/v „Narrative” stanie się symbolem nietrafionej biznesowej koncepcji, jakich było już sporo i z pewnością wiele jeszcze będzie.

źródło. Infomare/ / fot. Cruisemapper

Zobacz podobne

PRS członkiem WindEurope

KM

Budowa nowej fabryki Polimery Police na finiszu

BS

Trwają prace uzupełniające nową drogę wodną przez Mierzeję Wiślaną

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie