Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Badania nie wykazały skażenia Odry fenolem

W związku z informacjami o możliwym zanieczyszczeniu Odry w województwie  dolnośląskim (https://www.wroclaw.pios.gov.pl/komunikat-4/), inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony  Środowiska w Szczecinie 4 stycznia br. wykonali dodatkowe badania Odry w jej dolnym biegu. Próbki zostały pobrane w czterech punktach: Odra – m. Widuchowa, Odra Zachodnia – Mescherin, Odra Wschodnia   –  Most Cłowy Szczecin, Odra Zachodnia – Most Długi Szczecin.

Pomiary wody powierzchniowej z rzeki Odry wykonane 4 stycznia 2023 r. wskazują na stabilizację warunków tlenowych na monitorowanym obszarze. Przewodność w punktach pomiarowych ponadnormatywna (ponad 850 µS/cm). Nie stwierdzono obecności śniętych ryb ani mięczaków. Podczas oględzin w miejscach poboru próbek z rzeki Odry nie stwierdzono specyficznego, chemicznego zapachu.

W pobranych 4 stycznia br. próbkach wody z rzeki Odry Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ Oddział w Szczecinie nie stwierdziło zawartości wskaźnika indeksu fenolowego (uzyskane wyniki – poniżej granicy oznaczalności). Oznacza to brak zanieczyszczenia rzeki fenolem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

źródło: wios.szczecin / fot. wios.szczecin- dokumentacja fotograficzna

Zobacz podobne

Marynarka wojenna Ukrainy: kapitanami rosyjskich okrętów ostrzelanych w Berdiańsku są byli ukraińscy żołnierze

BS

Chcecie jako pierwsi zobaczyć jak wygląda tunel między wyspami Wolin i Uznam w Świnoujściu ? Zapraszamy!

BS

Grecja oskarża Turcję o próbę eskortowania motorówki z migrantami na greckie wody

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie