Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Badania nie wykazały skażenia Odry fenolem

W związku z informacjami o możliwym zanieczyszczeniu Odry w województwie  dolnośląskim (https://www.wroclaw.pios.gov.pl/komunikat-4/), inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony  Środowiska w Szczecinie 4 stycznia br. wykonali dodatkowe badania Odry w jej dolnym biegu. Próbki zostały pobrane w czterech punktach: Odra – m. Widuchowa, Odra Zachodnia – Mescherin, Odra Wschodnia   –  Most Cłowy Szczecin, Odra Zachodnia – Most Długi Szczecin.

Pomiary wody powierzchniowej z rzeki Odry wykonane 4 stycznia 2023 r. wskazują na stabilizację warunków tlenowych na monitorowanym obszarze. Przewodność w punktach pomiarowych ponadnormatywna (ponad 850 µS/cm). Nie stwierdzono obecności śniętych ryb ani mięczaków. Podczas oględzin w miejscach poboru próbek z rzeki Odry nie stwierdzono specyficznego, chemicznego zapachu.

W pobranych 4 stycznia br. próbkach wody z rzeki Odry Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ Oddział w Szczecinie nie stwierdziło zawartości wskaźnika indeksu fenolowego (uzyskane wyniki – poniżej granicy oznaczalności). Oznacza to brak zanieczyszczenia rzeki fenolem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

źródło: wios.szczecin / fot. wios.szczecin- dokumentacja fotograficzna

Zobacz podobne

Natlenianie Odry. Pracują kolejne pompy

BS

ORP Burza ratuje ludzi z EMPRESS OF BRITAIN

PL

Remont rafinerii LOTOSU w Gdańsku

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie