Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Technologie Ważne

Nowoczesny sprzęt w PGZ SW do budowy Mieczników

 PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. rozpoczęła rozruch technologiczny najnowszej maszyny – przecinarki CNC 3D wraz z przystawką do plazmowego cięcia rur. To na niej będą cięte blachy Miecznika!

Urządzenie imponuje nie tylko swoimi adekwatnymi do wielkości okrętów rozmiarami. Jest to obecne najnowocześniejsze tego typu urządzenie dostępne na rynku europejskim, które umożliwi utrzymanie bardzo wysokiej jakości ciętych elementów. Przecinarka będzie podłączona bezpośrednio do stoczniowego oprogramowania 3D Foran, więc dane dotyczące obróbki będą transmitowane bezpośrednio z komputerów konstruktorów do operatora przecinarki. Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w głowicę do cięcia autogenicznego, która umożliwia cięcie blach o grubości do aż 120 mm.

Absolutną nowością jest zastosowanie przystawki do cięcia rur. Po fazie testów i szkoleń, które będzi miało miejsce 20 stycznia stocznia rozpocznie na niej regularną pracę.

PGZ Stocznia Wojenna jest pierwszą polską stocznią, która posiada tak nowoczesne i zintegrowane wyposażenie.

PGZ SW modernizuje swoje zaplecze i przygotowuje się do budowy nowych Mieczników, poza nowowczenym sprzetem stocznia wybuduje też halę kadłubową z czterema przybudówkami, halę produkcyjną, budynek socjalno-administracyjnego z przybudówką techniczną oraz przebuduje i rozbuduje Nabrzeże Slipowe. Prace obejmą również zagospodarowanie terenu, placów składowych i dróg wewnętrznych wraz z budową, przebudową i likwidacją infrastruktury technicznej towarzyszącej oraz rozbiórką istniejących obiektów.

źródło / fot. PGZ SW in

Zobacz podobne

Kapitan żeglugi wielkiej Jan Prüffer odszedł na wieczną wachtę

KD

Wojewoda zachodniopomorski: zakaz kontaktu z wodami Odry może zostać przedłużony

BS

Niemcy/ Premier Turyngii: skonfiskujmy oligarchom luksusowe jachty i przekażmy je Sea-Watch

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie