Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Żmurkiewicz: powstanie tunelu to wielkie zmiany dla Świnoujścia

Koniec promowych kłopotów mieszkańców, napływ także weekendowych turystów czy zmiany w gospodarce na wyspach – prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz w „Rozmowach pod krawatem” mówił o spodziewanych skutkach otwarcia tunelu prowadzącego do miasta.

Żmurkiewicz przypominał także historię powstania tej przeprawy. Pierwsze decyzje zapadły w 2007 roku, dzięki pomocy Joachima Brudzińskiego, który znał ówczesne problemy Świnoujścia – opowiadał prezydent kurortu.

– Pamiętam wtedy wizytę pana premiera Jarosława Kaczyńskiego w Świnoujściu. Była ogromna kolejna na przeprawie karsiborskiej. Wtedy rozmawiałem z premierem, który zadał mi pytanie: co to za samochody, które tam stoją. Powiedziałem, że są to pojazdy, które chcą wjechać do Świnoujścia i czekają kilka godzin. Myślę, że to zrobiło duże wrażenie – mówi Żmurkiewicz.

Później stery rządów objął Donald Tusk, który zdecydował o budowie tunelu w Gdańsku. Teraz, według najnowszych informacji z placu budowy, przeprawa pod Świną ma być gotowa w maju, a otwarta jeszcze przed tegorocznym sezonem wakacyjnym.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. pixabay.com

Zobacz podobne

Nowe morskie projekty wiatrowe na Bałtyku

BS

Nie żyje żeglarz Felix Sienra. Legendarny olimpijczyk miał 107 lat

BS

Polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie