Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka

Żmurkiewicz: powstanie tunelu to wielkie zmiany dla Świnoujścia

Koniec promowych kłopotów mieszkańców, napływ także weekendowych turystów czy zmiany w gospodarce na wyspach – prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz w „Rozmowach pod krawatem” mówił o spodziewanych skutkach otwarcia tunelu prowadzącego do miasta.

Żmurkiewicz przypominał także historię powstania tej przeprawy. Pierwsze decyzje zapadły w 2007 roku, dzięki pomocy Joachima Brudzińskiego, który znał ówczesne problemy Świnoujścia – opowiadał prezydent kurortu.

– Pamiętam wtedy wizytę pana premiera Jarosława Kaczyńskiego w Świnoujściu. Była ogromna kolejna na przeprawie karsiborskiej. Wtedy rozmawiałem z premierem, który zadał mi pytanie: co to za samochody, które tam stoją. Powiedziałem, że są to pojazdy, które chcą wjechać do Świnoujścia i czekają kilka godzin. Myślę, że to zrobiło duże wrażenie – mówi Żmurkiewicz.

Później stery rządów objął Donald Tusk, który zdecydował o budowie tunelu w Gdańsku. Teraz, według najnowszych informacji z placu budowy, przeprawa pod Świną ma być gotowa w maju, a otwarta jeszcze przed tegorocznym sezonem wakacyjnym.

Źródło/ Radio Szczecin/ Fot. pixabay.com

Zobacz podobne

592 mln zł szacunkowych przychodów Grupy OTL w 2023 r.

KM

Naukowcy pomogą rozwijać projekty na morzu. Instytucje z Pomorza włączają się w energetykę wiatrową

JK

Gazowiec „Lech Kaczyński” już niedługo w Świnoujściu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie