Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu z nowym symulatorem

Nowy symulator siłowni okrętowej został w czwartek uruchomiony w kołobrzeskim Zespole Szkół Morskich. Dzięki niemu uczniowie szkoły mogą poczuć się jak w maszynowni najnowocześniejszych statków.

Potężne ekrany, a także laptopy i gogle VR są od czwartku dostępne w zmodernizowanej pracowni kołobrzeskiej szkoły. Mają pozwolić uczniom przyzwyczaić się do warunków, jakie mogą spotkać w przyszłej pracy na morzu. 

Piotr Sobiczewski, kierownik praktyk zawodowych w Zespole Szkół Morskich mówi, że jest to inwestycja, która pozwoli na kształcenie kadry zgodnie z najnowszymi trendami i wytycznymi.

– Do tej pory nasze symulatory miały na wyposażeniu silniki tylko i wyłącznie spalinowe. Wyposażyliśmy się w silniki napędzane LNG, czyli gazem. One odzwierciedlają realistyczny wygląd i prace, tych silników, które są montowane na najnowocześniejszych na świecie statkach – podkreśla Sobiczewski. 

Symulacja siłowni okrętowej została stworzona dzięki tysiącom zdjęć wykonanych na prawdziwych jednostkach. Uczniowie mogą nabywać nie tylko podstawowe umiejętności, ale także ćwiczyć reakcję w sytuacjach kryzysowych.

Nowe urządzenia kosztowały 85 tysięcy złotych i zostały sfinansowane przez takich armatorów jak PŻB czy PŻM.

Źródło/fot.: Radio Szczecin

Zobacz podobne

 61 lat temu do szczecińskiej „Białej Floty” dołączyła „Lilla Weneda”

BS

Poznaj Gdynię Tadeusza Wendy

AB

Nowe patrolowce dla Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie