Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Kolejne bloki statku stocznia CRIST

Dnia 12.01.2023 Stocznię CRIST opuszczą 2 bloki i jedna sekcja statku pasażerskiego, natomiast kolejne dwa bloki stocznia planuje wysłać 19.01.2023 . Są one wykonane na zlecenie francuskiej stoczni Chantiers de l,Atlantique. A35/2nd jest uzupełnieniem megabloku jednostki A35, która wypłynęła ze stoczni Crist w czerwcu 2022 roku. Projekt jest wykonywany dla Royal Caribbean Cruises, jednego z największych Armatorów statków pasażerskich na świecie.

Zarówno megablok jak i bloki oddawane teraz po połączeniu we francuskiej stoczni będą gotowe do użytku. Stocznia Crist wykonała pełne wyposażenie w urządzenia, instalacje: rurociągowe, wentylacyjne i elektryczne. Wykonano również pełny zakres prac malarskich. Transport bloków do francuskiej stoczni odbędzie się na dwóch statkach. Załadunek statków oraz ich ształowanie zostanie wykonany przez stocznię Crist. Największy ze zbudowanych bloków projektu A35/2 ma wysokość 11 m, szerokości 28 m i długość 28 m, a jego waga to około 900T.

Stocznia Crist z Gdyni jest bardzo aktywną firmą na rynku budownictwa okrętowego, budowy konstrukcji stalowych i statków. Zmiany gospodarcze i rozwój technologii odnawialnych – takich jak energia wodna i wiatrowa – stworzyły możliwości udziału firmy na nowych rynkach.

Firma wspiera inicjatywy ekologiczne, co zapoczątkowało rozpoczęcie wymagających i ekscytujących projektów takich, jak rozmaite konstrukcje offshore, oraz barki i statki przeznaczone do budowy farm wiatrowych.

źródło / fot. Stocznie CRIST

Zobacz podobne

Wspólne projekty Energi Wytwarzanie i PZU LAB zwiększające niezawodność morskich farm wiatrowych

BS

Ruch w  Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”

BS

The Ocean Race Europe Prologue zakończony. Sailing Poland ostatecznie na drugim miejscu.

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie