Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Trwa budowa gazociągu Gustorzyn-Wronów

Trwa budowa gazociągu , który zapewni dostawy gazu do centralnej części Polski. Odciniek Gustorzyn-Wronów ma zostać zakończony w IV kwartale 2023 roku. Gazociąg  umożliwi elastyczne sterowanie przesyłem gazu na południe Polski poprzez tzw. Bramę Północną – Baltic Pipe i Terminal LNG w Świnoujściu oraz Terminal FSRU, który powstanie w Gdańsku.

Realizacja tej inwestycji zapewni równolegle ciągłość oraz bezpieczeństwo zwiększonych dostaw gazu do mieszkańców aglomeracji warszawskiej, łódzkiej i radomskiej.

Gazociąg Gustorzyn–Wronów o łącznej długości ok. 308 km i średnicy 1000 mm jest kluczową inwestycją dla zapewnienia elastyczności i bezpieczeństwa dostaw gazu do klientów w centralnej Polsce. Główne zadanie nowego gazociągu to połączenie węzła i budowanej tłoczni gazu w Gustorzynie (woj. kujawsko-pomorskie) z węzłem i tłocznią we Wronowie (woj. lubelskie). Realizacja projektu podzielona jest na trzy etapy: etap I Gustorzyn–Leśniewice o dł. 54 km, etap II Leśniewice–Rawa Mazowiecka o dł. 100 km oraz etap III Rawa Mazowiecka–Wronów o dł. 154 km.

źródło/ fot. Gaz- System

Zobacz podobne

Solidny wzrost wyników GK PGNiG w I kwartale 2021 roku

AB

Finał parkingowego przedsięwzięcia przy terminalu promowym w Świnoujściu

KM

Próbne cumowanie w Publicznym Terminalu Promowym w Gdyni

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie