Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Trwa budowa gazociągu Gustorzyn-Wronów

Trwa budowa gazociągu , który zapewni dostawy gazu do centralnej części Polski. Odciniek Gustorzyn-Wronów ma zostać zakończony w IV kwartale 2023 roku. Gazociąg  umożliwi elastyczne sterowanie przesyłem gazu na południe Polski poprzez tzw. Bramę Północną – Baltic Pipe i Terminal LNG w Świnoujściu oraz Terminal FSRU, który powstanie w Gdańsku.

Realizacja tej inwestycji zapewni równolegle ciągłość oraz bezpieczeństwo zwiększonych dostaw gazu do mieszkańców aglomeracji warszawskiej, łódzkiej i radomskiej.

Gazociąg Gustorzyn–Wronów o łącznej długości ok. 308 km i średnicy 1000 mm jest kluczową inwestycją dla zapewnienia elastyczności i bezpieczeństwa dostaw gazu do klientów w centralnej Polsce. Główne zadanie nowego gazociągu to połączenie węzła i budowanej tłoczni gazu w Gustorzynie (woj. kujawsko-pomorskie) z węzłem i tłocznią we Wronowie (woj. lubelskie). Realizacja projektu podzielona jest na trzy etapy: etap I Gustorzyn–Leśniewice o dł. 54 km, etap II Leśniewice–Rawa Mazowiecka o dł. 100 km oraz etap III Rawa Mazowiecka–Wronów o dł. 154 km.

źródło/ fot. Gaz- System

Zobacz podobne

PKN Orlen: Baltic Power podpisała umowę na transport i instalację morskich turbin wiatrowych

KM

Ekwador, Kolumbia, Kostaryka i Panama utworzą morski obszar ochrony przyrody o powierzchni większej niż V4

BS

Szef Pentagonu: wielonarodowe siły będą chronić statki handlowe na Morzu Czerwonym

JS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie