Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

209. dostawa LNG do Terminala w Świnoujściu

Gazowiec Gaslog Glasgow dostarczył z Trynidadu i Tobago ładunek o wolumenie ok. 90 mln m sześc. gazu ziemnego (po regazyfikacji). Była to 3. dostawa do gazoportu w tym roku. LNG zostało zakupione jako spot (kontrakt na pojedynczą dostawę).

W tym roku Terminal LNG ma w planie przyjąć rekordową ilość ponad 60. dostaw LNG. Będzie to możliwe dzięki kontynuowanej rozbudowie gazoportu.

Bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski to priorytet dla Grupy ORLEN, a niezakłócone dostawy gazu ziemnego są istotnym elementem jego realizacji. Dlatego w odpowiedzi na wymagającą sytuację energetyczną w Europie zintensyfikowano import skroplonego gazu ziemnego. Dzięki planowanej rozbudowie terminala w Świnoujściu, od 2024 roku będzie można sprowadzić do Polski drogą morską aż 8,3 mld m3 surowca rocznie.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie.

Źródło: PGNiG/Grupa ORLEN Fot.: GasLog Partners

Zobacz podobne

Minister Marek Gróbarczyk: Konsultacje społeczne dotyczące gospodarowania wodami i przeciwdziałania zagrożeniom są bardzo ważne!

AB

Premier: jesienią tego roku otworzymy Baltic Pipe, zgodnie z planem, zgodnie z budżetem

BS

Międzynarodowa Agencja Energetyczna potwierdza uwolnienie 120 mln baryłek ropy z rezerw

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie