Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

209. dostawa LNG do Terminala w Świnoujściu

Gazowiec Gaslog Glasgow dostarczył z Trynidadu i Tobago ładunek o wolumenie ok. 90 mln m sześc. gazu ziemnego (po regazyfikacji). Była to 3. dostawa do gazoportu w tym roku. LNG zostało zakupione jako spot (kontrakt na pojedynczą dostawę).

W tym roku Terminal LNG ma w planie przyjąć rekordową ilość ponad 60. dostaw LNG. Będzie to możliwe dzięki kontynuowanej rozbudowie gazoportu.

Bezpieczeństwo paliwowo-energetyczne Polski to priorytet dla Grupy ORLEN, a niezakłócone dostawy gazu ziemnego są istotnym elementem jego realizacji. Dlatego w odpowiedzi na wymagającą sytuację energetyczną w Europie zintensyfikowano import skroplonego gazu ziemnego. Dzięki planowanej rozbudowie terminala w Świnoujściu, od 2024 roku będzie można sprowadzić do Polski drogą morską aż 8,3 mld m3 surowca rocznie.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie.

Źródło: PGNiG/Grupa ORLEN Fot.: GasLog Partners

Zobacz podobne

Miecznik. Nowy wymiar marynarki wojennej

BS

Zaprojektujmy od nowa molo Południowe

KM

PŻM uczestniczy w projekcie optymalizacji mostka nawigacyjnego

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie