Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Kolejny Prom hybrydowy opuścił stocznie CRIST

Dnia 22.01.2023 stocznię CRIST opuścił kolejny prom hybrydowy o numerze projektu P 317 realizowany dla fińskiego operatora promowego Finferries. . Projektem został zrealizowany przez biuro projektowe StoGda Ship Design & Engineering Sp z.o.o. oraz LMG ( Nordic Fastening Group).

Jednostka będzie operowała na trasie Nauvo-Korpoo w Finlandii . L-317 będzie zasilana przy użyciu akumulatorów ładowanych z lądu, których ładowanie trwa tylko kilka minut. Statek mierzy 70 metrów długości i będzie mógł zmieścić do 52 aut osobowych lub kombinację naczep, pojazdów ciężarowych, autokarów i samochodów, a także do 200 osób. Prom jest dwustronny, co umożliwia szybszy załadunek i rozładunek.

Prom przeznaczony jest do obsługi tylko przez 1 osobę. Jednak na tej konkretnej trasie na pokładzie będzie 2 członków załogi.

To trzecia hybrydowa jednostka, jaką FinFerries zamówił w gdyńskiej stoczni CRIST. Pierwszą z nich była słynna 96-metrowa Elektra, która nosi jednocześnie miano pierwszego hybrydowego promu w Unii Europejskiej i drugiego na świecie.

źródło/ fot. Crist

Zobacz podobne

Masowa ewakuacja załogi Z-8

BS

Sejm/ Komisje przeciw senackiej poprawce ws. noweli o pracy na morzu

JJ

Tegoroczny sezon żeglugi wycieczkowej w Porcie Gdańsk zakończony

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie