Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Nabrzeża Norweskie i Duńskie będą gotowe do lata

W rejonie Kanału Dębickiego w szczecińskim porcie wykonano ponad połowę prac przy budowie nowych nabrzeży. To rejon, który jest przystosowywany do głębokości 12,5 metra.

Wykonawca firma NDI deklaruje, że w lecie będą gotowe dwa nowe nabrzeża, Norweskie i Duńskie – mówi Piotr Arabczyk, dyrektor projektu.

– Mamy zaawansowanie Nabrzeża Norweskiego, jest to około 55 procent. Dalej mamy Nabrzeże Duńskie, z 700 metrów nabrzeża zrobiono około 80%. Po drugiej stronie kanału Jest Nabrzeże Czeskie i Słowackie, gdzie jest przebudowa na odcinku kilometra. Na dziś realizujemy pierwszy etap przebudowy, jest to 316 metrów – mówi Arabczyk.

Cały czas trwa też pogłębianie Kanału Dębickiego. To basen portowy przystosowany do przeładunku drobnicy.

– Pogłębiarka tłoczy cały urobek z kanału. Tu będzie pogłębione do 12,5 metra. Dzisiaj pompujemy urobek z kanału do pola odkładu na Ostrowie Grabowskim. W najbliższych miesiącach będziemy również pompowali urobek z Kanału Dębickiego – mówi dyrektor projektu.

Cała inwestycja ma zostać zakończona w 2024 roku, a jej koszt to 450 milionów złotych.

Kanał Dębicki jest drugim rejonem w porcie po Basenie Kaszubskim, który jest przystosowywany do głębokości.

Źródło Radio Szczecin /fot.: Grupa NDI

Zobacz podobne

Kolejny kawałek Bałtyku pod farmy wiatrowe dla PGE

BS

Prezydent Duda przybył do Sofii; weźmie udział w szczycie Inicjatywy Trójmorza

BS

Mamy 100 proc. gazu w magazynach

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie