Polski Portal Morski
Aktualności

Wiemy, jak będą kursować promy po otwarciu tunelu

Od czerwca mniej promów na świnoujskiej przeprawie. Znamy już przyszły rozkład.

Po otwarciu tunelu zniknie przeprawa karsiborska. Bieliki będą pływały rzadziej, ale wystarczająco, by zabezpieczyć potrzeby pieszych i rowerzystów.

Otwarcie tunelu w Świnoujściu spowoduje rewolucję, jednak miłośnicy wyspiarskiego klimatu mogą być spokojni. 

– Z Uznamu na wyspę Wolin dalej będzie się można przedostać promem – mówi Paweł Szynkaruk, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej. – Nie tylko mieszkaniec Świnoujścia, ale każdy przyjeżdżający do miasta, który będzie chciał skorzystać samochodem z promu, będzie mógł to zrobić, ale tych samochodów będzie zdecydowanie mniej, na pewno sporo miejsca będzie dla rowerzystów. 

Bez promu Świnoujścia nie wyobrażają sobie, ani turyści, ani mieszkańcy. – Doki są dla nas fajne, bo tu kursują duże promy. Ja lubię i w niczym mi to nie przeszkadza. To urok Świnoujścia, promy przede wszystkim – przyznają mieszkańcy. 

Od czerwca na przeprawie promowej w centrum będą kursowały dwa promy Bielik i jeden Karsibór. Co pół godziny w dzień, a między 22.30 a 5.30 – co godzinę. Jednak dyrektor żeglugi uspokaja, że rozkład będzie elastyczny.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PAP

Zobacz podobne

57 lat temu w Stoczni Szczecińskiej zwodowano drobnicowiec m/s „Henryk Jendza”

BS

Pływający autobus z Trójmiasta do Skandynawii

PL

Wody Polskie aktywnie przeciwdziałają zanieczyszczaniu Odry i namnażaniu złotej algi

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie