Polski Portal Morski
Aktualności Ważne

Wypadek promu Wawel w porcie w Gdańsku

Prom Wawel uległ uszkodzeniu podczas manewrów w kanale portowym w Gdańsku. Pasażerowie bezpiecznie opuścili pokład.

Rzecznik prasowy PŻB Polferries Michał Arciszewski powiedział PAP w sobotę, że podczas manewrów w porcie w Gdańsku poszycie kadłuba promu Wawel płynącego ze Szwecji uległo uszkodzeniu. „Na burcie było ok. 150 pasażerów. Wszyscy już bezpiecznie opuścili pokład, nikomu nic się nie stało. Ładunki na pokładach samochodowych również zostały już rozładowane” – wyjaśnił.

Dodał, że aktualnie tworzony jest raport z wypadku. „O zdarzeniu został już także poinformowany klasyfikator statku” – mówił.

Najbliższe dwa odejścia promu są odwołane.

Rzecznik prasowy PŻB S.A. – Polferries Michał Arciszewski powiedział PAP w niedzielę, że specjaliści techniczni pracują już przy uszkodzonym poszyciu. „Kapitan jednostki złożył już też raport ze zdarzenia. Tak jak informowaliśmy, przynajmniej do wtorku prom jest zatrzymany, ale prawdopodobnie ten postój zostanie przedłużony. O konkretach będziemy informowali po weekendzie” – wyjaśnił.

Prom „Wawel” został zbudowany w 1980 roku w szwedzkiej stoczni w Malmö. W roku 1989 jednostka została przebudowana w stoczni w Bremerhaven, z kolei w 2004 roku zostały przeprowadzone na niej prace dostosowawcze do potrzeb Polferries. „Wawel” może przewieźć jednorazowo 1000 pasażerów.

źródło PAP/ fot. https://promy-retravel.pl/

Zobacz podobne

7 dostaw LNG. Grudzień kolejnym rekordowym miesiącem dla świnoujskiego gazoportu

KM

Największy bezemisyjny prom elektryczny powstaje w Australii

JK

Turcja/ Resort obrony: dwa kolejne statki z produktami rolnymi wypłynęły z ukraińskich portów

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie