Polski Portal Morski
Aktualności

Niemiecka krytyka budowy terminalu to hipokryzja

Krytyka strony niemieckiej w sprawie planowanego głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu to czysta hipokryzja – ocenia wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Niemcy uważają, że terminal w Świnoujściu będzie zły dla środowiska naturalnego. Nie krytykują natomiast terminalu LNG, który otwarto niedawno przy polskiej granicy w Lubminie.

– Ja tylko jeszcze raz mogę potwierdzić, jak nieprawdziwe są te argumenty, jak fałszywe jest podejście strony niemieckiej, podpierającej się przede wszystkim ekologią. Nie ma to nic wspólnego z ekologią, to po prostu czysty biznes i konkurencja. To, co ma się rozwijać tam, nie może się rozwijać tutaj – mówił Gróbarczyk.

Podpisanie umowy na budowę terminalu może odbyć się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. 

Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu będzie mógł przyjmować 400-metrowe kontenerowce. Ma powstać na wschód od gazoportu. Rocznie w tym miejscu ma się przeładowywać 1,5 miliona kontenerów.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: ZMPSiŚ

Zobacz podobne

Dobre wyniki finansowe Grupy Azoty pomimo rekordowych kosztów surowców

BS

Premier Morawiecki o konieczności większego zaangażowania USA w Inicjatywę Trójmorza

AB

Zakupem Apachy Polska potwierdza, że może mieć jedną z najsilniejszych armii NATO

PL

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie