Polski Portal Morski
Aktualności

Japonia/ Zatonął statek towarowy, na którego pokładzie znajdowały się 22 osoby

Statek towarowy z 22 osobami na pokładzie zatonął u wybrzeży południowo-zachodniej Japonii. Pięciu członków załogi zostało uratowanych, trwają poszukiwania pozostałych.

W wyniku trwającej akcji ratunkowej, w której udział bierze południowokoreańska i japońska straży przybrzeżnej udało się uratować co najmniej pięciu członków załogi – poinformowała agencja AP.

Wezwanie o pomoc zostało odebrane przez służby morskie o godz. 23.15 (czasu miejscowego – PAP) we wtorek, a statek zatonął u wybrzeży prefektury Nagasaki około godziny 02.45.

Według japońskiej agencji Kyodo załoga statku skontaktowała się ze strażą przybrzeżną przez telefon satelitarny, informując, że statek „przechylił się i (łódź) jest zalewana”.

Po otrzymaniu informacji o zagrożeniu do akcji ratunkowej przystąpiły znajdujące się w pobliżu japoński statek badawczy, liberyjski tankowiec i chiński statek towarowy.

Reuters zaznacza, że akcję ratunkową utrudnia pogoda, gdyż w momencie odebrania sygnału alarmowego wiatr był bardzo silny. Japonia doświadczyła we wtorek zimowych burz w zachodniej części kraju, a na wielu innych obszarach odnotowano wyjątkowo niskie temperatury i silne wiatry.

Załoga „Jin Tian” płynącego pod banderą Hongkongu składała się z 14 obywateli Chin i ośmiu obywateli Birmy.

Służby morskie podały, że przyczyna katastrofy nie jest jeszcze znana.

źródło PAP/ fot. https://www.kaiho.mlit.go.jp/

Zobacz podobne

Nowy lądowy terminal kontenerowy w gdańskim porcie

BS

PGE Energia Odnawialna ma wykonawców pięciu nowych farm PV o mocy 17 MW

KM

W porcie Szczecin Nabrzeże Rosyjskie zmienia nazwę na Ukraińskie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie