Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Portugalia/ Marynarka wojenna: u naszych brzegów pojawił się trzeci w styczniu rosyjski okręt

U zachodnich brzegów Portugalii pojawił się rosyjski okręt Admirał Gorszkow, podała cytowana w sobotę przez media portugalska marynarka wojenna. To trzecia od początku stycznia rosyjska jednostka na portugalskich wodach.

Rosyjska jednostka, jak podano w komunikacie, znajdowała się pod stałą obserwacją sił Portugalii, a fregata NRP Bartolomeu Dias “towarzyszyła” temu okrętowi przemieszczającemu się w rejonie archipelagu Azorów.

Fregata Admirał Gorszkow przebywała w pobliżu Portugalii od 12 stycznia, przybywając w ten rejon Atlantyku od strony Morza Północnego, poinformowały portugalskie media.

Na początku stycznia minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przekazał, że fregata jest uzbrojona w hipersoniczne pociski Cirkon. Zapowiedział, że podróż jednostki odbędzie się przez Atlantyk, Ocean Indyjski i Morze Śródziemne.

Admirał Gorszkow jest trzecim w ciągu ostatnich trzech tygodni rosyjskim okrętem u brzegów Portugalii.

Pierwszy, statek badawczy RV Akademik Karpinsky, pojawił się na początku stycznia u zachodnich brzegów Półwyspu Iberyjskiego, zaś drugi przepływał tam pomiędzy 19 a 20 stycznia. CNN Portugal utrzymuje, że był nim statek Kama służący do tankowania jednostek pływających.

Źródło/ PAP/ Fot. PAP/EPA

Zobacz podobne

Jeszcze długa droga do rozpoczęcia dostaw z NS2

BS

Projekt FSRU – badania dna morskiego w Zatoce Gdańskiej na zaawansowanym etapie

AB

ORP Wilja. Zapracowany okręt transportowo-szkolny

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie