Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

Portugalia/ Marynarka wojenna: u naszych brzegów pojawił się trzeci w styczniu rosyjski okręt

U zachodnich brzegów Portugalii pojawił się rosyjski okręt Admirał Gorszkow, podała cytowana w sobotę przez media portugalska marynarka wojenna. To trzecia od początku stycznia rosyjska jednostka na portugalskich wodach.

Rosyjska jednostka, jak podano w komunikacie, znajdowała się pod stałą obserwacją sił Portugalii, a fregata NRP Bartolomeu Dias “towarzyszyła” temu okrętowi przemieszczającemu się w rejonie archipelagu Azorów.

Fregata Admirał Gorszkow przebywała w pobliżu Portugalii od 12 stycznia, przybywając w ten rejon Atlantyku od strony Morza Północnego, poinformowały portugalskie media.

Na początku stycznia minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przekazał, że fregata jest uzbrojona w hipersoniczne pociski Cirkon. Zapowiedział, że podróż jednostki odbędzie się przez Atlantyk, Ocean Indyjski i Morze Śródziemne.

Admirał Gorszkow jest trzecim w ciągu ostatnich trzech tygodni rosyjskim okrętem u brzegów Portugalii.

Pierwszy, statek badawczy RV Akademik Karpinsky, pojawił się na początku stycznia u zachodnich brzegów Półwyspu Iberyjskiego, zaś drugi przepływał tam pomiędzy 19 a 20 stycznia. CNN Portugal utrzymuje, że był nim statek Kama służący do tankowania jednostek pływających.

Źródło/ PAP/ Fot. PAP/EPA

Zobacz podobne

Rosja/ Media: rosyjskie okręty desantowe wpłynęły na Morze Czarne

BS

Gazprom wstrzymał dostawy gazu ziemnego do Finlandii

BS

Inwestujemy w nowe drogi na Pomorzu

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie