Polski Portal Morski
Aktualności Ministerstwo

Gróbarczyk: dostawa Leopardów na Ukrainę to kropla w morzu potrzeb

Deklaracja o dostawach czołgów Leopard nie pokryje wszystkich potrzeb w uzbrojeniu Ukrainy – mówił wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk w „Rozmowach pod krawatem” w Radiu Szczecin.

Przeforsowanie przez Polskę dozbrojenia Ukrainy nie traktowałbym jako święto – dodaje Gróbarczyk.

Kilkanaście czołgów, które wjadą ze strony niemieckiej, to dopiero kropla w morzu. Cały obszar, który wymaga wsparcia, jest zdefiniowany – o czym mówił prezydent Zełenski. Mamy nadzieję, że to jest dopiero początek poważnych dostaw – mówił wiceminister infrastruktury.

Zdaniem wiceministra, kwestie związane z obronnością i działaniami rządu w sprawie wsparcia Ukrainy, nie powinny być przedmiotem sporów politycznych.

Mamy nadzieję, że w końcu jakieś tam otrzeźwienie nastąpi z ich strony, a nie tylko beznadziejna i idiotyczna wręcz walka polityczna. W obszarach, w których się faktycznie toczy wojna i ludzie umierają. Najgorsze jest to, że przecież cały czas to nam grozi niebezpieczeństwo. Wszystko co robimy, to ku temu, aby zabezpieczyć Polskę – mówił Marek Gróbarczyk.

Rząd Niemiec zadeklarował przekazanie Ukrainie 14 czołgów Leopard, tyle samo co rząd Polski.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: A.Zakrzewski [MON/Archiwum]

Zobacz podobne

183. dostawa LNG do Terminalu w Świnoujściu

KM

Novatek wydłuża okres żeglugowy przez Północną Drogę Morską

JJ

PKN Orlen 70 proc. ropy naftowej do swoich rafinerii sprowadza spoza Rosji

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie