Polski Portal Morski
Aktualności Offshore

Baltic Power z pierwszym pozwoleniem na budowę

Farma wiatrowa Baltic Power uzyskała pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla części lądowej – poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek.

„Nasza morska farma wiatrowa „Baltic Power” uzyskała dzisiaj pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla lądowej części inwestycji. To pierwsza tego typu decyzja wydana dla projektów Offshore Wind w Polsce, przybliżająca Grupę ORLEN do rozpoczęcia inwestycji w 2024 roku” – napisał na Twitterze Obajtek. 

O wydaniu pozwolenia zawiadomił Wojewoda Pomorski. W w obublikowanej w poniedziałek decyzji napisano, że w dniu 26 stycznia 2023r. wydana została decyzja zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany a także udzielająca pozwolenia na budowę strategicznej inwestycji dotyczącej zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy „Przyłącze Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego” w gminie Choczewo w powiecie wejherowskim. „Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu” – dodano. 

Farma Baltic Power o mocy do 1,2 GW ma być zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Choczewa i Łeby. Po zakończeniu budowy w 2026 r. będzie w stanie zasilić w czystą energię ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych.

Źródło: PAP Fot.: PKN Orlen

Zobacz podobne

URSA – Nowy statek Urzędu Morskiego w Gdyni już w Polsce

AB

Rosjanie wyprowadzili na Morze Czarne trzy okręty, mogące przenosić śmiercionośne rakiety

BS

 Z ukraińskich portów wypłynęła kolejna grupa statków z ukraińskim zbożem

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie