Polski Portal Morski
Aktualności Offshore

Baltic Power z pierwszym pozwoleniem na budowę

Farma wiatrowa Baltic Power uzyskała pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla części lądowej – poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek.

„Nasza morska farma wiatrowa „Baltic Power” uzyskała dzisiaj pierwsze z wymaganych pozwoleń na budowę dla lądowej części inwestycji. To pierwsza tego typu decyzja wydana dla projektów Offshore Wind w Polsce, przybliżająca Grupę ORLEN do rozpoczęcia inwestycji w 2024 roku” – napisał na Twitterze Obajtek. 

O wydaniu pozwolenia zawiadomił Wojewoda Pomorski. W w obublikowanej w poniedziałek decyzji napisano, że w dniu 26 stycznia 2023r. wydana została decyzja zatwierdzająca projekt zagospodarowania terenu i projekt architektoniczno-budowlany a także udzielająca pozwolenia na budowę strategicznej inwestycji dotyczącej zespołu urządzeń służących do wyprowadzenia mocy „Przyłącze Morskiej Farmy Wiatrowej Baltic Power do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego” w gminie Choczewo w powiecie wejherowskim. „Decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu” – dodano. 

Farma Baltic Power o mocy do 1,2 GW ma być zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Choczewa i Łeby. Po zakończeniu budowy w 2026 r. będzie w stanie zasilić w czystą energię ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych.

Źródło: PAP Fot.: PKN Orlen

Zobacz podobne

Dar Młodzieży przekroczył równik

AB

Unity Line. Kamperowy zawrót głowy

AB

PARP: 9,35 mln euro na innowacje dotyczące wód śródlądowych lub morskich

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie