Polski Portal Morski
Aktualności

Rozpoczęła się rozbiórka mostu kolejowego nad Regalicą w Podjuchach

Za dwa tygodnie będziemy świadkami rozbiórki pierwszego przęsła mostu w Podjuchach. Rozbiórka już się rozpoczęła, ale jeszcze nie jest tak widowiskowa, mówi Marek Duklanowski dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.

– Most w Podjuchach jest już rozbierany, pierwsze efekty powinny być widoczne za około dwa tygodnie, kiedy od strony Podjuch pierwsze przęsło będzie demontowane. W tej chwili demontażowi ulegają części związane z siecią trakcyjną, a w następnej kolejności będą demontowane szyny – mówi Duklanowski.

Za dwa trzy tygodnie zobaczymy też nowe przęsło mostu, które będzie składane na brzegu rzeki.

– Nowa konstrukcja powstaje, już została zwieziona, niebawem będzie rozpoczęcie montażu. Najpierw musi być usypany nasyp od strony Zaleskich Łęgów. W ciągu najbliższych dwóch tygodni konstrukcja powinna być widoczna – dodaje Duklanowski.

W Podjuchach zostaną rozebrane przęsła powojenne, będą też wyburzone filary mostu. Najstarsze przęsło zwodzone będzie zachowane jak zabytek techniki.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: Wody Polskie

Zobacz podobne

Elektrociepłownia Zofiówka z Grupy PGNiG inwestuje w słoneczne dachy

KM

Po raz pierwszy w Polsce. Bieg po terminalu

KM

Budowa doku pływającego dla Stoczni Remontowej Gryfia dokapitalizowana kwotą 180 mln zł

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie