Polski Portal Morski
Aktualności

Koszmarny wypadek na Malediwach. Zginął Polak

Podczas nurkowania na Malediwach w wypadku zginął turysta z Polski. Lokalne władze poinformowały, że mężczyzna został potrącony przez motorówkę. Miał 52 lata.

Do wypadku doszło na wyspie Thulusdhhoo. „The Maldives Journal” opisuje, że turysta z Polski nurkował w zewnętrznej lagunie wyspy. Został potrącony przez motorówkę i doznał poważnych obrażeń. Mimo szybkiego przetransportowania poszkodowanego do szpitala 52-latek zmarł. 

Miejscowe władze przekazały, że turysta doznał wielu obrażeń, w tym ran klatki piersiowej. Stracił też rękę wskutek uderzeni przez śrubę napędową łodzi. 

Dziennik podaje, że incydent zszokował lokalną społeczność i branżę turystyczną, gdyż śmierć turystów na Malediwach zdarza się stosunkowo rzadko. 

„Utonięcie jest najczęstszą przyczyną śmierci wśród turystów odwiedzających Malediwy. Wypadek z udziałem motorówki być może przypomni o znaczeniu środków bezpieczeństwa i ostrożności podczas uprawiania sportów wodnych na Malediwach” – czytamy. 

źródło TVP info / fot. Shutterstock

Zobacz podobne

Otwarto Kanał Saimiański przez Rosję; operatorzy lodołamaczy obawiają się o sytuację międzynarodową

BS

Głębokowodny Terminal Kontenerowy wielką konkurencją dla portów w Hamburgu

AB

Świnoujski port liderem offshorowym w Polsce!

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie