Polski Portal Morski
Aktualności Środowisko

Nabrzeże rzeki Elbląg zostanie zmodernizowane. Jakie prace zaplanowano?

Firma z Gdańska wygrała przetarg na modernizację części nabrzeża rzeki Elbląg na Wyspie Spichrzów. Do rywalizacji o kontakt wart prawie 30 mln złotych walczyły trzy przedsiębiorstwa.

Miasto dostało na tę inwestycję 27 mln zł z Polskiego Ładu. Wykonawca będzie musiał zaprojektować przebudowę dwóch odcinków nabrzeża, a potem wykonać zaplanowane prace. Do przebudowy są dwa odcinki na Wyspie Spichrzów, oba za mostami zwodzonymi.

Roboty obejmą przebudowę nabrzeża wraz z jego oświetleniem oraz budowę pomostów pływających z miejscami do cumowania. Dojście do nabrzeża od strony Mostu Niskiego ma być pogłębione do 5 metrów, by do portu od strony Zalewu Wiślanego mogły zawijać większe jednostki. Modernizacja nie dotyczy odcinka pomiędzy mostami na Starym Mieście.

Dodajmy, ta inwestycja toczyć się będzie równolegle do już rozpoczętej budowy obiektu z rządowego programu Fabryka. Wszystko jest realizowane na lewym brzegu rzeki na Wyspie Spichrzów, która niemal doszczętnie została zniszczona w czasie wojny.

Modernizacja nabrzeża Wyspy Spichrzów ma być zakończona w połowie 2025 roku.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Źródło/ Radio Olsztyn/ Fot. Port Morski w Elblągu

Zobacz podobne

Amerykański niszczyciel USS Forrest Sherman cumuje w gdańskim porcie

BS

Ćwiczenie Okrętowej Grupy Zadaniowej 8.FOW

KM

Gazowiec Orlenu wypłynie w pierwszy rejs

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie