Polski Portal Morski
Aktualności

2 minuty – tyle zajmie przejazd tunelem pod Świną 

Inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze przed wakacjami. Tym samym nie trzeba będzie już czekać w kolejce na prom. W tunelu będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h.

A kto nie będzie go przestrzegał, może spodziewać się mandatu, mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Do końca lutego rozstrzygamy przetarg na odcinkowy pomiar prędkości. Uznaliśmy, że to jest jedyny sposób, który poskromi zapędy niektórym kierowców, nieprzestrzegających ograniczenia prędkości w tunelu.

Obecnie na budowie układany jest asfalt i testowane są instalacje potrzebne do obsługi tunelu. Wszystko powinno być gotowe na czas, mówi inżynier nadzorujący budowę tunelu Jacek Król z firmy. – Są wykonywane wszystkie instalacje, trasy kablowe, końcowe urządzenia, montowane oświetlenie, systemy bezpieczeństwa. To wszystko jest w tej chwili podłączane i doprowadzane do budynku BCO, na zewnątrz, skąd będzie się odbywała cała kontrola.

Budowa tunelu kosztuje ponad 900 mln zł, z czego przeszło 775 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. 

O pieniądze do Unii wnioskował rząd Prawa i Sprawiedliwości. Resztę dokłada z własnego budżetu miasto Świnoujście.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PORR S.A.

Zobacz podobne

Polski Związek Wędkarski otrzymał nowy sprzęt do walki z kłusownictwem

KM

Dbają o nasze bezpieczeństwo nad wodą. Dziś święto ratowników wodnych

AB

Orlen Południe i PGNiG mogą utworzyć „biometanową” spółkę

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie