Polski Portal Morski
Aktualności Edukacja

Politechnika Morska i Pomorski Uniwersytet Medyczny podpisały list intencyjny 

Szczecińskie uczelnie silnie zaangażowane w rozwój edukacji oraz działalność naukowo-badawczą podpisały list zapewniający wzajemne wsparcie i współpracę.

Podczas uroczystości, w Sali Senatu, w siedzibie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechnikę Morską reprezentował JM Rektor dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka prof. PM. W imieniu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, podpis na dokumencie złożył JM Rektor prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński. W uroczystości uczestniczyła również Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. zdr. Beata Karakiewicz.

Wspólne kształcenie ratowników dla sektora offshore

JM Rektor Wojciech Ślączka, w swoim przemówieniu, podkreślał, że podpisanie listu intencyjnego jest uhonorowaniem wieloletniej współpracy obu uczelni oraz działaniem podjętym w trosce o jak najlepsze wyedukowanie studentów:

Politechnika kształci ratowników morskich natomiast Pomorski Uniwersytet ratowników medycznych. Naturalnym etapem rozwoju naszej współpracy jest zatem zintegrowanie wspólnych działań w celu wykształcenia młodzieży na jak najwyższym poziomie.

Nowy obszar współpracy 

JM Rektor Bogusław Machaliński wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę i podkreślił jak ważne jest budowanie wspólnych wartości dla młodzieży:

Inaugurujemy dziś nowy obszar współpracy z Politechniką Morską. Jednocześnie bardzo cieszymy się, że doświadczeni dydaktycy Politechniki będą uczestniczyć w kształceniu studentów. Zależy nam przede wszystkim na najwyższej jakości kształcenia naszych przyszłych absolwentów.

Źródło/fot.: Politechnika Morska w Szczecinie

Zobacz podobne

Obajtek: decyzja URE o wsparciu projektu Baltic Power b. dobrą informacją dla branży offshore w Polsce

BS

Ciekawostki z pokładu jachtu I Love Poland

BS

Oświadczenie PGNiG do artykułu „Pusty Baltic Pipe. Gazu ze Skandynawii zimą nie będzie”

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie