Polski Portal Morski
Aktualności

Apartamenty dla żeglarzy w zabytkowej stoczni

Niewielkie budynki w loftowym stylu – a w nich m.in. hotele – staną przy zabytkowych stoczniowych halach. Tak w przyszłości ma wyglądać świnoujski port jachtowy. Koncepcja jest coraz bliżej realizacji.

Największa w Świnoujściu przystań (na terenie zabytkowej stoczni Basenu Północnego) od lat służy żeglarzom, ale wypoczynek w portowym klimacie z widokiem na wodę możliwy jest tylko w letnie dni, bo na terenie portu i w okolicach noclegowych miejsc brak. To w przyszłości ma się zmienić.

– Na tym terenie są budynki zabytkowe docelowo przeznaczone docelowo na funkcje hotelowo-usługowe, by móc obsługiwać marinę, wprowadzić tam trochę tkanki miejskiej, żeby można było tam przenocować. Stworzyć dla żeglarzy możliwość wykupienia apartamentu – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Nie na samej marinie, a tuż przy niej powstaje pierwszy hotel niskiej zabudowy. Sprawdziliśmy, czy przyjęty jest z aprobatą.

– Pewnie, że się podoba. Do tej pory za tymi halami było tylko dzikie wysypisko odpadów budowlanych. – Wydaje mi się, że dobrze. – Moim zdaniem źle. To miejsce będzie niedługo całe w hotelach – mówili.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: OSiR Wyspiarz

Zobacz podobne

Zakończenie praktyk morskich na ORP Wodnik

MZ

Rosyjskie jednostki w pobliżu polskiej platformy wiertniczej

BS

Equinor wybrał biuro architektoniczne dla bazy serwisowej w Łebie

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie