Polski Portal Morski
Aktualności Turystyka Żegluga

W stoczni Fincantieri zwodowano wycieczkowiec Seven Seas Grandeur

W włoskiej stoczni Fincantieri 26 stycznia 2023r. zwodowano budowany dla Seven Seas Cruise wycieczkowiec Seven Seas Grandeur.
Statek o długości 224 metrów i szerokości 31 metrów będzie mógł zabrać na pokład 746 pasażerów i 542 członków załogi.

„Podczas gdy nasze nowe statki są zawsze bardzo wyczekiwane, Seven Seas Grandeur okazał się tak popularny, że musieliśmy stworzyć dodatkowy rejs na jego inauguracyjny sezon” – powiedział Andrea DeMarco, prezes Regent Seven Seas Cruises . „Niesamowite przyjęcie Seven Seas Grandeur świadczy nie tylko o dużym popycie na luksusowe rejsy, ale także o pozycji Regenta jako lidera w tej dziedzinie, obejmującej luksus, niezrównaną gościnność i przestrzeń na morzu. Jesteśmy podekscytowani i niezmiernie dumni, że możemy powitać gości na pokładzie Seven Seas Grandeur jeszcze w tym roku”.

Zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzane Studio DADO, jej wyrafinowany styl, niezrównana elegancja i zapierające dech w piersiach piękno przekroczą oczekiwania najbardziej wymagających podróżników. Na pokładzie goście znajdą restauracje Prime 7, Chartreuse oraz urzekająco przeprojektowany projekt autorskiej restauracji Compass Rose. Od pałacowego Regent Suite za 11 000 $ za noc, przez współczesne, ale ponadczasowe apartamenty Distinctive, po pięknie urządzone przestronne apartamenty, Seven Seas Grandeur oferuje 15 wspaniałych kategorii zakwaterowania. Seven Seas Grandeur będzie także domem dla wielomilionowej kolekcji sztuki, której Pièce de Résistance będzie specjalnie zaprojektowanym arcydziełem – Journey in Jewels – pierwszym Jajkiem Fabergé, które na stałe przebywa w morzu.

Wcześniej włoska stocznia zbudowała według tego samego projektu dwie siostrzane jednostki: Seven Seas Explorer i Seven Seas Splendor. Trzeci wycieczkowiec z serii powinien wejść do eksploatacji w listopadzie.

źródlło Infomare/ media/ fot. cruisemapper.com

Zobacz podobne

Bałtyk. Farmy wiatrowe kołem zamachowym gospodarki!

Autor

Mimo zimowej aury prace budowlane na instalacji Polimery Police nie ustają

BS

Poszukiwacze skarbów wracają do kompleksu bunkrów w Mamerkach

MZ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie