Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie

Okręt hydrograficzny ORP Heweliusz do naprawy

1 lutego Komenda Portu Wojennego Gdynia ogłosiła przetarg na naprawę bieżącą i dokową okrętu hydrograficznego ORP Heweliusz.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zostanie zawarty w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która zostanie przekazana wykonawcom zaproszonym do składania ofert. Za ofertę najkorzystniejszą uważana będzie najtańsza (waga 90) i obejmująca najdłuższą gwarancję na przedmiot zamówienia (waga 10). Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 28 lutego.

ORP Heweliusz to okręt hydrograficzny projektu 874, zbudowany w Stoczni Północnej w Gdańsku (obecnie Remontowa Shipbuilding S.A., wchodząca w skład Remontowa Holding S.A.). Podniesienie bandery odbyło się 27 listopada 1982 roku. Poprzednią naprawę dokową wykonała Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A. w Gdańsku, także członek Remontowa Holding.

Okręt hydrograficzny ORP Heweliusz przeznaczony jest do prowadzenia prac sondażowych, hydrograficznych, meteorologicznych i oceanograficznych. Swoje zadania wykonuje w ramach zabezpieczenia nawigacyjno-hydrograficznego działań Marynarki Wojennej oraz na rzecz gospodarki morskiej i bezpieczeństwa żeglugi. Może także stawiać i wybierać pływające oznakowanie nawigacyjne. Wchodzi w skład Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej, podlegającego 3. Flotylli Okrętów w Gdyni.

Bliźniaczy ORP Arctowski przeszedł naprawę dokową w PGZ Stoczni Wojennej Sp. z o.o. w Gdyni. Prace zakończono rok temu. W najbliższym czasie okręt zostanie przystosowany do transportu bezzałogowego kutra hydrograficznego DriX.

źrodło http://www.zbiam.pl / fot.  Załoga ORP Heweliusz/Pion Pomiarów Hydrograficznych dZH MW

Zobacz podobne

Przedwojenna Plaża Braci Kozłowskich

PL

Sytuacja w Płocku monitorowana

AB

Hiszpania/ Media: Nord Stream 2 docelowo osłabi UE

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie