Polski Portal Morski
Aktualności Offshore Ważne

PŻB wchodzi na rynek offshorowy

Polska Żegluga Bałtycka chce obsługiwać morskie elektrownie wiatrowe – powołała spółkę pod nazwą PŻB Offshore. Dotychczas PŻB nie zajmował się tego typu działalnością.

W pobliżu polskich wybrzeży największe koncerny energetyczne przygotowują się do budowy morskich elektrowni wiatrowych. Swoje projekty prowadzą PKN Orlen i Polska Grupa Energetyczna.

Każda z farm wiatrowych będzie potrzebowała statków serwisowych do obsługi morskich wiatraków. Polska Żegluga Bałtycka zyska też nową branże w biznesie. Siedziba PŻB znajduje się w Kołobrzegu. Dotychczas żaden polski armator nie prowadził tego typu działalności.

Jak zaznaczał prezes PŻB – Rynek otwiera się na nowe usługi. Możemy to wykorzystać, więc szybko wdrażamy program rozwoju w tym kierunku. We wstępnej koncepcji wejście w rynek offshorowy, miało odbywać się z niedużymi jednostkami – Crew Transport Vessel służącymi głównie do transportu ekip serwisowych oraz ich sprzętu czy materiałów niezbędnych do prac przy turbinach i wieżach wiatrowych na offshorze.

źródło Radio Szczecin / fot.https://cwindtw.global/

Zobacz podobne

Marynarka wojenna Hiszpanii monitoruje dwa rosyjskie okręty wojenne w zachodniej części M. Śródziemnego

BS

Ze Szczecina na Oceany. Niezwykła historia zbudowanego w Szczecinie transatlantyka „George Washington”

BS

Dawny okręt podwodny ORP Sokół trafi do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie