Polski Portal Morski
Aktualności Offshore Ważne

PŻB wchodzi na rynek offshorowy

Polska Żegluga Bałtycka chce obsługiwać morskie elektrownie wiatrowe – powołała spółkę pod nazwą PŻB Offshore. Dotychczas PŻB nie zajmował się tego typu działalnością.

W pobliżu polskich wybrzeży największe koncerny energetyczne przygotowują się do budowy morskich elektrowni wiatrowych. Swoje projekty prowadzą PKN Orlen i Polska Grupa Energetyczna.

Każda z farm wiatrowych będzie potrzebowała statków serwisowych do obsługi morskich wiatraków. Polska Żegluga Bałtycka zyska też nową branże w biznesie. Siedziba PŻB znajduje się w Kołobrzegu. Dotychczas żaden polski armator nie prowadził tego typu działalności.

Jak zaznaczał prezes PŻB – Rynek otwiera się na nowe usługi. Możemy to wykorzystać, więc szybko wdrażamy program rozwoju w tym kierunku. We wstępnej koncepcji wejście w rynek offshorowy, miało odbywać się z niedużymi jednostkami – Crew Transport Vessel służącymi głównie do transportu ekip serwisowych oraz ich sprzętu czy materiałów niezbędnych do prac przy turbinach i wieżach wiatrowych na offshorze.

źródło Radio Szczecin / fot.https://cwindtw.global/

Zobacz podobne

Port Szczecin-Świnoujście. Bilans 2019 roku

Autor

Rusza rewitalizacja muru oporowego Twierdzy Wisłoujście

AB

Pomorskie/ Z powodu sinic nieczynne są trzy nadmorskie kąpieliska i dwa nad jeziorami

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie