Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ministerstwo Offshore

Minister ds. europejskich spotkał się z szefem duńskiego MSZ

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk spotkał się we wtorek wieczorem w Warszawie z szefem duńskiego MSZ Larsem Loekkem Rasmussenem. Spotkanie dotyczyło współpracy, w tym na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i realizacji projektów offshore na Bałtyku – poinformował polski minister.

Rasmussen we wtorek i środę przebywa z wizytą w Warszawie; w środę ma spotkać się z szefem polskiego MSZ Zbigniewem Rauem. Głównym tematem rozmów ministrów będzie agresja Rosji na Ukrainę i jej konsekwencje w wymiarze politycznym, wojskowym oraz humanitarnym. Rozmowy mają także dotyczyć relacji dwustronnych, w tym polityki bezpieczeństwa i współpracy energetycznej.

We wtorek wieczorem o spotkaniu z szefem duńskiej dyplomacji poinformował we wpisie na Twitterze Szynkowski vel Sęk. „Dziś w Warszawie spotkałem się z Larsem Loekkem Rasmussenem, ministrem SZ Danii. Rozmawialiśmy o priorytetach naszej współpracy, współdziałaniu na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i realizacji projektów offshore na Bałtyku. Rozmawialiśmy też o wsparciu dla Ukrainy, jej drodze do UE i przeciwdziałaniu rosyjskiej propagandzie” – napisał minister do spraw europejskich.

Źródło/ PAP/ Fot. pixabay.com

Zobacz podobne

Analitycy: Nord Stream 2 i powrót kontraktów długoterminowych wśród celów Rosji

BS

2 maja wywieś flagę!

AB

We Wrocławiu o doświadczeniach, wyzwaniach, rozwiązaniach, czyli przyszłości gospodarki wodnej!

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie