Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo Ministerstwo Offshore

Minister ds. europejskich spotkał się z szefem duńskiego MSZ

Minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk spotkał się we wtorek wieczorem w Warszawie z szefem duńskiego MSZ Larsem Loekkem Rasmussenem. Spotkanie dotyczyło współpracy, w tym na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i realizacji projektów offshore na Bałtyku – poinformował polski minister.

Rasmussen we wtorek i środę przebywa z wizytą w Warszawie; w środę ma spotkać się z szefem polskiego MSZ Zbigniewem Rauem. Głównym tematem rozmów ministrów będzie agresja Rosji na Ukrainę i jej konsekwencje w wymiarze politycznym, wojskowym oraz humanitarnym. Rozmowy mają także dotyczyć relacji dwustronnych, w tym polityki bezpieczeństwa i współpracy energetycznej.

We wtorek wieczorem o spotkaniu z szefem duńskiej dyplomacji poinformował we wpisie na Twitterze Szynkowski vel Sęk. „Dziś w Warszawie spotkałem się z Larsem Loekkem Rasmussenem, ministrem SZ Danii. Rozmawialiśmy o priorytetach naszej współpracy, współdziałaniu na rzecz bezpieczeństwa energetycznego i realizacji projektów offshore na Bałtyku. Rozmawialiśmy też o wsparciu dla Ukrainy, jej drodze do UE i przeciwdziałaniu rosyjskiej propagandzie” – napisał minister do spraw europejskich.

Źródło/ PAP/ Fot. pixabay.com

Zobacz podobne

Titanic w 3D. Wrak jakiego nigdy wcześniej nie widziano

BS

Nie będzie większych limitów na połów w Bałtyku. Europa podtrzymuje obecny twardy kurs

KM

Ekologia czy biznes? Kolejne niemieckie próby zablokowania budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie