Polski Portal Morski
Aktualności Extra Stocznie

Fernando Alonso przesiądzie się z bolidu Formuły 1 na ekologiczny jacht zbudowany w polskiej stoczni

Dwukrotny mistrz Formuły 1 Fernando Alonso zamówił w gdańskiej stoczni Sunreef Yachts elektryczny katamaran. Jednostka będzie miała 18,3 metra długości, 10,7 metra szerokości, a do jej napędu posłużą dwa silniki elektryczne o mocy 80 kW lub 180 kW.

Będzie to pierwsza jednostka 60 Sunreef Power w wersji Eco. Będzie wyposażona w nowoczesny system paneli słonecznych wbudowanych w kadłuby katamarana oraz najlżejsze w branży baterie.

Opracowany przez stocznię system solarny zainstalowany na 60 Sunreef Power Eco pokrywa 68,6 mkw. powierzchni na pokładzie, zwiększając tym samym produkowanie energii słonecznej do 21,5 kWp . Panele słoneczne są w pełni zintegrowane z różnymi kompozytowymi elementami jachtu, takimi jak burty kadłubów czy nadbudowa.

Na 60 Sunreef Power Eco umieszczono innowacyjne silniki elektryczne zasilane z ultralekkich baterii, które zapewniają cichą i bezwibracyjną żeglugę, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oraz ekologicznym materiałom wykończeniowym.

Jacht będzie gotowy do przyjęcia na pokładzie 16 osób w ośmiu kabinach. Na kolejnym pokładzie znajdzie się przestronny salon z kuchnią, a na najwyższym przestrzeń wypoczynkowa z jaccuzi.

Wygląda na to, że Fernando Alonso przesiądzie się z bolidu Formuły 1 na ekologiczny jacht.

źródło Infomare/ fot. materiały Sunreef Yachts

Zobacz podobne

Nagroda Polskiego Forum Nawigacyjnego

BS

Naimski: jesteśmy w ciągłym kontakcie ze stroną duńską w sprawie Baltic Pipe

BS

Podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej w akcji „Szlachetna Paczka”

AB

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie