Polski Portal Morski
Aktualności Porty

Port Gdynia odznaczony za budowę Publicznego Terminala Promowego

W piątek 10 lutego podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni samorządowcy wręczyli nagrody za najbardziej efektowne inwestycje roku. Główny laur przypadł Zarządowi Morskiemu Portu Gdynia za budowę Nowego Terminala Promowego.

O tytuł Inwestycji Roku i nagrodę przewodniczącej Rady Miasta Gdyni „Czas Gdyni” ubiegało się 27 inwestycji.

Uzasadnieniem wyróżnienia dla ZMPG S.A. był fakt, że  Terminal Promowy był niezwykle potrzebną i od lat wyczekiwaną inwestycją publiczną. Dzięki niej Gdynia zyskała nowe miejsce do obsługi pasażerów transportu promowego, znacząco zbliżone do centrum miasta. Promy cumują obecnie przy nabrzeżu Polskim, co znacznie ułatwia manewrowanie, a tym samym pozwala skrócić czas niezbędny do obsługi jednostki w porcie. Lokalizacja terminalu w nowym miejscu to także możliwość przyjmowania promów dłuższych aż o 65 metrów. Obiekt jest funkcjonalny i nowoczesny, zapewnia świetne warunki dla pasażerów. Terminal to również nowe miejsce pracy dla 100 osób.

źródło/ Port Gdynia/ fot. T.Urbaniak

Zobacz podobne

OSW: Wspólny pływający terminal LNG Finlandii i Estonii dotrze pod koniec 2022 r.

BS

Dowódca COM – DKM w polskich kontyngentach wojskowych

KM

Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA wspiera Miejski Ośrodek Opieki Społecznej w Gdyni

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie