Polski Portal Morski
Aktualności

W Estonii wojsko ćwiczy obronę przed desantem morskim

Siły Obronne Estonii prowadzą w tym tygodniu ćwiczenia wojskowe u wybrzeży Morza Bałtyckiego, podczas których razem z kontyngentem duńskim ćwiczona jest obrona przed desantem morskim przy użyciu niemieckich czołgów Leopard 2, będących na wyposażeniu stacjonujących w Estonii Duńczyków – poinformowała telewizja ERR.

„Celem ćwiczeń jest przygotowanie się do odparcia ataku z morza. Jedną z możliwości, jaką agresor może wykorzystać podczas ataku przeciwko Estonii, jest właśnie desant morski” – powiedział podpułkownik Christian Poulsen, dowódca duńskiego kontyngentu stacjonującego w Estonii w ramach NATO.

Poligon, na którym odbywają się ćwiczenia, odwiedził w środę prezydent Estonii Alar Karis, który podkreślił jak ważna dla bezpieczeństwa Estonii jest obecność wojsk NATO w kraju. „Dziękuję duńskim żołnierzom za ich ofiarną służbę i współpracę z estońską 1. Brygadą Piechoty. Obecność sojuszników z NATO jest dla nas naprawdę istotna” – napisał na Twitterze Karis.

Zobacz podobne

Stopień Wodny Przegalina zyskał nowe, wielowymiarowe oblicze

KM

Prace nad promem dla PŻM postępują zgodnie z planem

KM

Po pożarze zatonął największy okręt Irański marynarki wojennej

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie