Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

RCB ostrzega przed neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w środę SMS do mieszkańców Gdańska i powiatu gdańskiego ostrzegający przed planowaną neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej.

„Uwaga! W środę w godz. 8-17 neutralizacja niewybuchów. Zakaz wchodzenia do wody na plażach na odcinku: Molo Gdańsk-Brzezno-Ujście Wisły Śmiałej. Śledź komunikaty” – podało RCB w przesłanym alercie.

Komunikat został rozesłany w środę rano do mieszkańców Gdańska i powiatu gdańskiego.

Operacja usunięcia czterech niewybuchów, które leżą na dnie Zatoki Gdańskiej w pobliżu budowanego terminalu Baltic Hub-DCT (T3), rozpocznie się w środę o godz. 8.00.

Nurkowie minerzy z 13 Dywizjonu Trałowców z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża najpierw wydobędą cztery bomby lotnicze o łącznej wadze ok. 400 kg (3 szt. po ok. 50 kg i 1 szt. – ok. 250 kg), następnie przekażą je patrolowi saperskiemu z Elbląga, który wywiezie i zneutralizuje niewybuchy z II wojny światowej na jednym z poligonów lądowych.

W trakcie trwania operacji ustanowiono strefę bezpieczeństwa wzdłuż linii brzegowej na odcinku: Molo Gdańsk-Brzeźno (wejście na plażę nr 53) – Ptasi Raj (wejście na plażę nr 18), w której obowiązywać będzie bezwzględny zakaz wchodzenia do wody i korzystania z kąpielisk.

Źródło/ PAP/ Fot. PAP/Marcin Bielecki

Zobacz podobne

Wawrzyk: wizyta prezydentów Polski i Litwy na przesmyku suwalskim pokazem gotowości na każdy scenariusz

BS

Czy Nord Stream 2 czeka katastrofa? Rosjanie twierdzą, że nieukończony gazociąg jest ukończony

JJ

Herring Szczecin 2022. Jubileuszowe spotkanie branży morskiej

JJ

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie