Polski Portal Morski
Aktualności Bezpieczeństwo

RCB ostrzega przed neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w środę SMS do mieszkańców Gdańska i powiatu gdańskiego ostrzegający przed planowaną neutralizacją niewybuchów zalegających w Zatoce Gdańskiej.

„Uwaga! W środę w godz. 8-17 neutralizacja niewybuchów. Zakaz wchodzenia do wody na plażach na odcinku: Molo Gdańsk-Brzezno-Ujście Wisły Śmiałej. Śledź komunikaty” – podało RCB w przesłanym alercie.

Komunikat został rozesłany w środę rano do mieszkańców Gdańska i powiatu gdańskiego.

Operacja usunięcia czterech niewybuchów, które leżą na dnie Zatoki Gdańskiej w pobliżu budowanego terminalu Baltic Hub-DCT (T3), rozpocznie się w środę o godz. 8.00.

Nurkowie minerzy z 13 Dywizjonu Trałowców z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża najpierw wydobędą cztery bomby lotnicze o łącznej wadze ok. 400 kg (3 szt. po ok. 50 kg i 1 szt. – ok. 250 kg), następnie przekażą je patrolowi saperskiemu z Elbląga, który wywiezie i zneutralizuje niewybuchy z II wojny światowej na jednym z poligonów lądowych.

W trakcie trwania operacji ustanowiono strefę bezpieczeństwa wzdłuż linii brzegowej na odcinku: Molo Gdańsk-Brzeźno (wejście na plażę nr 53) – Ptasi Raj (wejście na plażę nr 18), w której obowiązywać będzie bezwzględny zakaz wchodzenia do wody i korzystania z kąpielisk.

Źródło/ PAP/ Fot. PAP/Marcin Bielecki

Zobacz podobne

Pierwsze półrocze 2022 – porty Szczecin i Świnoujście z dodatnim wynikiem operacyjnym 

KM

W USA ropa wyceniana najniżej od maja

KM

Zofia Klepacka wraca na zwycięską ścieżkę. Regaty iQFoil Games miały kolor biało-czerwony!

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie