Polski Portal Morski
Aktualności

Nie ma zagrożenia dla środowiska w związku z pożarem statku na Bałtyku

Nie ma powodów do obaw o potencjalne skażenie środowiska w związku z pożarem statku na Morzu Bałtyckim – zapewniła w środę łotewska Państwowa Służba ds. Ochrony Środowiska.

Rzeczniczka Służby Aija Jalinska oświadczyła, że informacje o zawartości i objętości ładunku statku zostały zweryfikowane. Służba sporządziła ocenę zagrożeń dla środowiska i zaczęła nimi zarządzać. Nie ma powodów do obaw – podkreśliła rzeczniczka, cytowana przez agencję LETA.

Łotewskie Służby Straży Przybrzeżnej otrzymały w nocy informację ze statku towarowego Escape o pożarze na pokładzie, którego nie był w stanie ugasić autonomiczny system gaśniczy. Pożar wybuchł w maszynowni i rozprzestrzenił się na inne części jednostki. Na statku – pływającym pod banderą holenderską – przewożone są polimery i farby.

Nie ma informacji o tym, by zbiorniki z ładunkiem zostały uszkodzone w pożarze.

Łotewskie służby natychmiast wysłały ekipę ratunkową, która ewakuowała całą 15-osobową załogę płonącego statku. Do ugaszenia pożaru wysłano dwa holowniki wyposażone w zbiorniki na wodę i generatory piany.

Holowniki dociągną statek do Rygi. Jednostka płynęła z Kłajpedy do łotewskiej stolicy.

źródło PAP/ fot. /vesselfinder.com/Twitter/@ReportWar1 /materiał zewnętrzny

Zobacz podobne

Preisner i Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie – współpraca doskonała!

AB

Ekspert: rok 2021 prawdopodobnie będzie rekordowym dla branży jachtowej

KM

Z odkurzaczem po dnie Bałtyku 

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie