Polski Portal Morski
Aktualności Stocznie Ważne

Pełne doki Gryfii. Trwają remonty m.in. specjalistycznych statków 

Morska Stocznia Remontowa Gryfia remontuje statki przystosowane do obsługi platform wiertniczych.

Dziś są trzy tego typu jednostki. To efekt koniunktury w wydobyciu ropy naftowej – mówi Amarendra Roy, dyrektor handlowy stoczni.

– Wszystkie rodzaje. Są w stoczni promy, masowce, kontenerowce i offshore’owe. Dzisiaj jest potrzebne doświadczenie stoczni, żeby flota trzymała się w formie i żeby służyły podczas budowy i obsługi platform – mówi Roy.

Na największym doku nr 5 remont przechodzi prom „Wawel”, należący do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

– Robiliśmy remonty napędów standardowo konserwacyjne, plus w pomieszczeniach różnego rodzaju ślusarskie i maszynowe prace wykonujemy. Następny w kolejce czeka już „Wawel”, kończy się do końca tego miesiąca. W poniedziałek będzie postawiona druga jednostka – „Mazovia” i też pójdzie zaraz po tym na dok – mówi dyrektor handlowy stoczni.

W tym roku MSR Gryfia zamierza wyremontować ponad 100 jednostek. Zgodnie z planem, stocznia chce przyjąć pierwszy statek na budowany dok numer 8 pod koniec 2024 roku.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: archiwum

Zobacz podobne

Castoro 10 kończy układanie Baltic Pipe w Danii

KM

Putin: Nord Stream 2 może scementować bezpieczeństwo energetyczne Europy

KM

Rekordowe przeładunki paliw z tankowców w bazie PERN w Dębogórzu

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie