Polski Portal Morski
Aktualności Porty Ważne

Amerykański okręt w Świnoujściu

Amerykański okręt o nazwie USNS John Lenthall wpłynął do portu w Świnoujściu. Okręt jest w Porcie Wojennym Świnoujście od piątku, 24 lutego, przybył na kilka dni, nie wiadomo jeszcze do kiedy okręt będzie w Świnoujściu. Jest to wizyta kurtuazyjna, która pozwoli na odpoczynek i uzupełnienie zapasów załogi.

USNS John Lenthall (T-AO-189) to tankowiec klasy Henry J. Kaiser Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

USNS John Lenthall został zwodowany 15 lipca 1985 roku w stoczni Avondale Shipyard w Nowym Orleanie w Luizjanie. John Lenthall ma 206 metrów długości i 30 metrów szerokości.

Okręt wchodzi w skład 6. Floty Stanów Zjednoczonych, której siedziba główna znajduje się w Neapolu we Włoszech, prowadzi pełne spektrum wspólnych i morskich operacji, często w porozumieniu z partnerami sojuszniczymi i międzyagencyjnymi, w celu wspierania interesów narodowych USA oraz bezpieczeństwa i stabilności w Europie i Afryce.

Wizyta amerykańskich okrętów w polskich portach ma ścisły związek z rosyjską agresją na Ukrainę i rozpoczęciem praktycznie stałej amerykańskiej obecności na Bałtyku. Obecność okrętów US Navy w naszych portach jest bardzo ważna dla naszego bezpieczeństwa. Oznacza ona obecnie praktycznie stałą obecność na Bałtyku.

źródło media/ fot. US Navy

Zobacz podobne

Finlandia/ Stocznia w Helsinkach chce zbudować dla Rosji gigantyczny lodołamacz

BS

Wyciek ropy spowodował najgorszą katastrofę ekologiczną w ostatnich latach

BS

Boże Narodzenie na statkach PŻM – jak wyglądają?

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie