Polski Portal Morski
Aktualności Porty Turystyka Żegluga

Będzie bezpieczniejszy i głębszy. Trwa przebudowa portu we Fromborku

Przebudowywany port we Fromborku coraz bardziej się zmienia. W porcie powstaną między innymi nowe miejsca do cumowania dla żeglarzy i rybaków.

Jak zapewnia dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni kapitan Wiesław Piotrzkowski, zwiększy się także bezpieczeństwo na jego terenie.

Jesteśmy po pewnym etapie realizacji tych prac. Przebiegają w sposób bardzo rytmiczny i zgodny z harmonogramem. Zakończyliśmy prace rozbiórkowe, bo bez tego rozpocząć przebudowy, czy rewitalizacji nie można.

Port we Fromborku jest bazą dla floty rybackiej i rejsów turystycznych. Inwestycja to jeden z elementów budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Odnowiony fromborski port będzie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Autor: M.Rozbicka / M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Źródło/ Radio Olsztyn/ Fot. TVP 3 Olsztyn

Zobacz podobne

Kolejny intensywny kwartał dostaw LNG

KM

Zwodowano kadłub patrolowca dla Straży Granicznej

BS

Przyszliśmy morze… Zaślubiny z Bałtykiem, Kołobrzeg 18 marca 1945 r.

AB

1 komentarz

JJR 8 sierpnia 2023 at 00:48

Należy pamiętać, że „gruntowna metamorfoza” portu we Fromborku zaowocuje zwiększeniem liczby miejsc postojowych o… osiem….
O tym, by obejmowała sprawy tak banalne, jak budowa najprostrzych toalet czy prysznica – nie ma mowy.
Wysoki przedstawiciel Urzędu Morskiego w Gdyni zapytany o przyczyny braku toalet w planie przebudowy portu – stwierdził, że „Urząd nie jest od budowy toalet”… Czyli – turyści mogą do portu we Fromborku przypłynąć i mogą zapłacić za postój – ale wysikać się mają w następnym porcie…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie