Polski Portal Morski
Aktualności Polska Morska TV Ważne

Rozpoczęło się układanie asfaltu w tunelu w Świnoujściu

W tunelu pod Świną rozpoczęto układanie asfaltowych konstrukcji nawierzchni . Pierwsza warstwa wykonana będzie z asfaltu lanego o grubości 55 cm.

To już ostatnia prosta. Rozpoczęło się asfaltowanie w tunelu pod Świną – w najdłuższej podwodnej przeprawie w Polsce, która kierowcy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pojadą w maju.

Obecnie poza układanym asfaltem prowadzone są też prace instalacyjne i wyposażeniowe. Systemy bezpieczeństwa podłączane są do budynku na zewnątrz, skąd będzie prowadzony monitoring tunelu. Wkrótce rozpocznie się ich uruchamianie i testowanie. 

Cały tunel w Świnoujściu ma 2,4 km długości, z czego 1,5 km wydrążono pod Świną, 0,5 km przewidziano w murach oporowych, a 0,4 km powstało przy użyciu techniki odkrywkowej.

Tunel w Świnoujściu powstaje jako główny element układu drogowego o łącznej długości 3,2 km. Na wyspie Wolin zaprojektowano rondo, a na Uznam plac manewrowy i skrzyżowanie.

źródło UM Świnoujście, GDDKiA, media/ fot. UM Świnoujście / mat. filmowy GDDKiA

Zobacz podobne

Jesienne prace na budowie Morskiego Centrum Nauki

KM

Kontrakty na infrastrukturę systemów elektrycznych dla MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III przyznane

BS

Port Zewnętrzny w Gdyni – kolejny krok do budowy

Autor

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie