Polski Portal Morski
Aktualności

ITS na ulicach Świnoujścia, czyli jazda po otwarciu tunelu

Inteligentny System Zarządzania będzie pomagał w sterowaniu ruchem na ulicach Świnoujścia po otwarciu tunelu.

Miasto rozstrzygnęło przetarg na jego budowę. Kierowcy mogą się spodziewać nowoczesnych rozwiązań. Do ITS włączone będą wszystkie sygnalizacje w mieście.

Pojawią się także tablice informujące kierowców m.in. o utrudnieniach drogowych, zalecanym objeździe czy ewentualnym zamknięciu tunelu.

„Trzeba pamiętać też o jednym: przede wszystkim musi być sprawny ruch na skrzyżowaniach, bo to tam będzie problem, jeśli te samochody przyjadą i tutaj pomoże nam inteligentne sterowanie ruchem. Natężenie ruchu rośnie z roku na rok i w naszych prognozach jest to wykazane. Mamy również koncepcję lokalizacji różnego rodzaju parkingów, również wielopoziomowych, w tym lokalizację dla parkingów buforowych” – zapowiada Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Największą innowacją będą kamery na przejściach granicznych i przeprawie promowej Warszów rozpoznające tablice rejestracyjne. Ich zadaniem będzie zbieranie danych o liczbie realizowanych podróży oraz obliczanie czasu przejazdu dla pojazdów na głównych ciągach komunikacyjnych.

Źródło: Radio Szczecin Fot.: PAP

Zobacz podobne

Gdańsk. Rekonesans po porcie

KM

Pierwszy polski trawler-przetwórnia po II wojnie światowej

BS

MI: inwestycje przeciwpowodziowe w aglomeracji krakowskiej mają charakter priorytetowy

KM

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie