Polski Portal Morski
Aktualności

Marynarka wojenna Hiszpanii monitoruje dwa rosyjskie okręty wojenne w zachodniej części M. Śródziemnego

Hiszpański okręt patrolowy monitoruje dwa okręty rosyjskiej marynarki wojennej, które pojawiły się w zachodniej części Morza Śródziemnego – podała w czwartkowym komunikacie hiszpańska marynarka wojenna.

Sprecyzowano, że obserwujący ruchy rosyjskich jednostek okręt to patrolowiec “Centinella”, który “przechwycił je oraz rozpoczął śledzenie i monitorowanie ich kursu”.

Według hiszpańskiej marynarki rosyjskie jednostki, które pojawiły się w pobliżu brzegów Półwyspu Iberyjskiego to fregata “Admirał Kasatonow” oraz tankowiec “Akademik Paszin”.

Dowództwo hiszpańskiej floty podało, że rosyjskie jednostki były obserwowane przez armię już od momentu ich wpłynięcia na śródziemnomorski akwen przez Cieśninę Gibraltarską.

“Nasz okręt +Centinella+ prowadzi zadania z zakresu nadzoru morskiego i bezpieczeństwa na wodach na południe od Półwyspu Iberyjskiego służące zabezpieczeniu interesów narodowych na hiszpańskich wodach” – podała marynarka wojenna Hiszpanii.

źródło PAP / fot.mil.ru

Zobacz podobne

Gaz-System podpisał umowę na projektowanie gazociągu Gustorzyn – Wicko

Autor

Modernizacja systemu oświetlenia w Porcie Gdańsk zakończona. Jej koszt to 4 mln zł. Jest ekologicznie i oszczędnie.

BS

Budowa polskiego koncernu multienergetycznego pozwoliła na ogromne inwestycje

BS

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoją wygodę. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie